Tag: prawo karne

13 stycznia 2020
Co to jest areszt wydobywczy?
Pojęcie „aresztu wydobywczego” sformułowane przez media i uczestników procesu na tle poszczególnych spraw sądowych. Czy areszt wydobywczy jest legalny?
10 stycznia 2020
Czy można publikować wizerunek złodzieja?
Czy udostępnianie w internecie nagrań z kradzieży, na których widoczny jest wizerunek sprawcy, jest legalne? Czy można publikować wizerunek złodzieja?
9 stycznia 2020
Porzucenie dziecka? Okna życia a prawo
Czym jest okno życia? Czy porzucenie dziecka w oknie życia jest przestępstwem? Dowiedz się więcej na temat porzucenia dziecka.
8 stycznia 2020
Wydanie, odebranie i zatrzymanie rzeczy – kiedy jest dopuszczalne?
Kto może dokonać wydania, odebrania i zatrzymania rzeczy? Dowiedz się, jakie prawa przysługują w takiej sytuacji właścicielowi rzeczy!
3 stycznia 2020
Jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony?
Decydując się na zakup używanego samochodu, zawsze warto sprawdzić jego historię. Dowiedz się jak sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony.
3 stycznia 2020
Co może być dowodem w sprawie sądowej?
Co może być dowodem w sprawie sądowej? Czym można się posłużyć, aby przekonać sąd do swoich racji? Co natomiast nie może być dowodem?
30 grudnia 2019
Nieodpłatna praca na cele społeczne
W czasie odbywania kary ograniczenia wolności ukarany jest obowiązany do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Według jakich zasad się to odbywa?
30 grudnia 2019
Czy można zakwestionować opinię biegłego sądowego w postępowaniu karnym?
Biegły sądowy to osoba, która posiada doświadczenie zawodowe i odpowiednią wiedzę w danym zakresie. Czy możliwe jest podważenie opinii biegłego?
27 grudnia 2019
Płatna protekcja – czy jest legalna?
Płatna protekcja stanowi przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego. Jaka kara grozi jej sprawcy?
27 grudnia 2019
Kiedy orzeka się przepadek?
Jakie są przesłanki orzeczenia przepadku? Czy przepadek może dotyczyć przedsiębiorstwa? Dowiedz się więcej na temat przepadku.
1 2 3 21