Tag: prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019
Obowiązkowa jazda na suwak i korytarz życia – nowe przepisy wchodzą w życie! Co to oznacza w praktyce?
Nowe przepisy dotyczące jazdy na suwak oraz korytarzu bezpieczeństwa wchodzą w życie. Sprawdź, co te zmiany oznaczają w praktyce!
31 października 2019
Korzystanie z telefonu podczas jazdy - co grozi za złamanie zakazu?
Używanie telefonu w trakcie jazdy - chociaż wiemy, że jest niebezpieczne, wielu z nam często się zdarza. Korzystanie z telefonu podczas jazdy autem jest jednak karalne. Sprawdź, co za to grozi!
30 października 2019
Karta parkingowa – uprawnienia osoby niepełnosprawnej w ruchu drogowym
Karta parkingowa wydawana jest osobom z ograniczoną sprawnością albo placówkom zajmującym się opieką, rehabilitacją i edukacją osób niepełnosprawnych. Sprawdź, jakie kary grożą za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej.
18 września 2019
Czy holowanie na autostradzie jest dozwolone?
Zdarza się, że do awarii samochodu dochodzi na autostradzie. Co wtedy? Czy holowanie samochodu na autostradzie jest dozwolone?
17 września 2019
Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?
Celowe poruszanie się wstecz samochodem jest niedopuszczalne. A co w przypadku cofania na drodze jednokierunkowej? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl!
19 sierpnia 2019
Przechodniu! Potrzebuję pomocy!
12 sierpnia 2019
Jazda zgodna z przepisami – bezpieczny odstęp i prędkość
Na drogach często obowiązuje zasada pozostawiania jak najmniejszej przestrzeni, aby nikt nie zdołał się wcisnąć. Jaki jest bezpieczny odstęp między pojazdami?
5 sierpnia 2019
Niewskazanie sprawcy wykroczenia. Czy to się opłaca?
Przejazd z dużą prędkością obok fotoradaru czy nieprawidłowe parkowanie oznacza mandat i punkty karne. Czy niewskazanie sprawcy wykroczenia się opłaca?
31 lipca 2019
Kontrola drogowa – kto i jak może ją przeprowadzić?
Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, na czym polega kontrola drogowa i kto ją przeprowadza. Czy wyłącznie policja może dać sygnał do zatrzymania?
5 czerwca 2019
Jak zaparkować zgodnie z prawem?
Parkowanie zgodne z prawem - jakie przepisy obowiązują? Czy parkowanie na chodniku jest zgodne z prawem? Prawo o ruchu drogowym