Tag: rekompensata

30 lipca 2019
Kiedy PKP musi zapłacić rekompensatę za opóźnienie?
Kolej, choć coraz bardziej nowoczesna, wciąż zasłużenie słynie z opóźnień. Sprawdź, kiedy należy się rekompensata za opóźnienie pociągu od PKP.
9 lipca 2019
Sprawdź, czy przysługuje Ci rekompensata od Netii!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję dotyczącą działań operatora telekomunikacyjnego Netia S.A. Komu należy się rekompensata od Netii?
2 lipca 2019
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu – czy osoba urodzona w więzieniu może liczyć w przyszłości na jakąś rekompensatę?
28 czerwca 2019
Nawiązka w prawie karnym
Możliwość orzeczenia przez sąd nawiązki stanowi alternatywę dla obowiązku naprawienia szkody. Komu przysługuje nawiązka? Co mówi o niej kodeks karny?
22 marca 2019
Opóźnienie lub odwołanie pociągu - kiedy przysługuje rekompensata?
Opóźnienie lub odwołanie pociągu. Sprawdź, jak dochodzić rekompensaty na gruncie prawa polskiego. Jak złożyć reklamację? Poznaj swoje prawa.
1 marca 2019
Odszkodowanie za opóźniony albo odwołany lot
W przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu pasażer może ubiegać się o odszkodowanie. Jak uzyskać rekompensatę? Poznaj swoje prawa.
2 stycznia 2019
Zalanie mieszkania. Kto odpowiada? Jak uzyskać odszkodowanie? Czy sąsiad może bezkarnie zrobić potop?
Zalane mieszkanie? Sprawdź kto odpowiada i dowiedz się jak najszybciej uzyskać odszkodowanie. Czy warto inwestować w ubezpieczenie mieszkania?
14 listopada 2018
Trwały nośnik - decyzje wobec ING, Getin Noble i PKO BP
ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO BP nieprawidłowo informowały o zmianach opłat. Sprawdź, jakie są konsekwencje wprowadzania konsumentów w błąd.
23 października 2018
Rękojmia za wady rzeczy a odpowiedzialność odszkodowawcza
Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady rzeczy - jak z nich korzystać? Co należy wiedzieć, by uzyskać stosowną rekompensatę. Poznaj swoje prawa. Kruczek.pl
12 października 2018
Ubezpieczenie OC rolników a wbicie łomu w oko
Ubezpieczyć się musi również rolnik prowadzący gospodarstwo. Dzięki temu szkody wyrządzone na jego terenie będą mogły zostać finansowo zrekompensowane.