Tag: rekompensata

30 października 2019
Odszkodowanie za odwołany lot - możesz dostać nawet 600 euro!
Za odwołany lub opóźniony lot pasażer może uzsykać odszkodowanie lotnicze. Dowiedz się, kiedy możesz otrzymać nawet 600 euro odszkodowania za odwołany lot!
30 lipca 2019
Kiedy PKP musi zapłacić rekompensatę za opóźnienie?
Kolej, choć coraz bardziej nowoczesna, wciąż zasłużenie słynie z opóźnień. Sprawdź, kiedy należy się rekompensata za opóźnienie pociągu od PKP.
9 lipca 2019
Sprawdź, czy przysługuje Ci rekompensata od Netii!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję dotyczącą działań operatora telekomunikacyjnego Netia S.A. Komu należy się rekompensata od Netii?
2 lipca 2019
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu – czy osoba urodzona w więzieniu może liczyć w przyszłości na jakąś rekompensatę?
28 czerwca 2019
Nawiązka w prawie karnym
Możliwość orzeczenia przez sąd nawiązki stanowi alternatywę dla obowiązku naprawienia szkody. Komu przysługuje nawiązka? Co mówi o niej kodeks karny?
22 marca 2019
Opóźnienie lub odwołanie pociągu - kiedy przysługuje rekompensata?
Opóźnienie lub odwołanie pociągu. Sprawdź, jak dochodzić rekompensaty na gruncie prawa polskiego. Jak złożyć reklamację? Poznaj swoje prawa.
2 stycznia 2019
Zalanie mieszkania. Kto odpowiada? Jak uzyskać odszkodowanie? Czy sąsiad może bezkarnie zrobić potop?
Zalane mieszkanie? Sprawdź kto odpowiada i dowiedz się jak najszybciej uzyskać odszkodowanie. Czy warto inwestować w ubezpieczenie mieszkania?
14 listopada 2018
Trwały nośnik - decyzje wobec ING, Getin Noble i PKO BP
ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO BP nieprawidłowo informowały o zmianach opłat. Sprawdź, jakie są konsekwencje wprowadzania konsumentów w błąd.
23 października 2018
Rękojmia za wady rzeczy a odpowiedzialność odszkodowawcza
Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady rzeczy - jak z nich korzystać? Co należy wiedzieć, by uzyskać stosowną rekompensatę. Poznaj swoje prawa. Kruczek.pl
12 października 2018
Ubezpieczenie OC rolników a wbicie łomu w oko
Ubezpieczyć się musi również rolnik prowadzący gospodarstwo. Dzięki temu szkody wyrządzone na jego terenie będą mogły zostać finansowo zrekompensowane.