Tag: roszczenia

2 lipca 2019
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu – czy osoba urodzona w więzieniu może liczyć w przyszłości na jakąś rekompensatę?
11 czerwca 2019
Umowa użyczenia
Umowa użyczenia – w jakiej formie powinna być zawarta? Co dzieje się w przypadku: wady rzeczy użyczonej, przypadkowej utraty rzeczy czy uszkodzenia rzeczy?
1 kwietnia 2019
Co warto wiedzieć o pozwie zbiorowym
Pozew zbiorowy to instytucja dająca możliwość grupowego dochodzenia roszczeń. Czy pozew zbiorowy jest opłacalny? Kiedy można skorzystać z pozwu zbiorowego?
22 marca 2019
Opóźnienie lub odwołanie pociągu - kiedy przysługuje rekompensata?
Opóźnienie lub odwołanie pociągu. Sprawdź, jak dochodzić rekompensaty na gruncie prawa polskiego. Jak złożyć reklamację? Poznaj swoje prawa.
1 marca 2019
Odszkodowanie za opóźniony albo odwołany lot
W przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu pasażer może ubiegać się o odszkodowanie. Jak uzyskać rekompensatę? Poznaj swoje prawa.
31 stycznia 2019
Rodzaje spraw rozstrzyganych przez sądy pracy
Sądownictwo pracy jest częścią sądownictwa powszechnego. Sprawdź, jakie sprawy rozstrzygają sądy pracy. Dowiedz się więcej na temat roszczeń pracowniczych.
29 stycznia 2019
Jak egzekwować niezaspokojone koszty w prowadzonych wcześniej postępowaniach egzekucyjnych
23 października 2018
Rękojmia za wady rzeczy a odpowiedzialność odszkodowawcza
Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady rzeczy - jak z nich korzystać? Co należy wiedzieć, by uzyskać stosowną rekompensatę. Poznaj swoje prawa. Kruczek.pl
8 października 2018
Andrzej Sapkowski kontra CD Projekt
Sukces gry Wiedźmin to w dużej mierze zasługa autora fabuły. Czy twórcy gry powinni podzielić się z Andrzejem Sapkowskim swoimi zyskami?
6 września 2018
Uchwalenie planu miejscowego lub jego zmiana a uprawnienia i obowiązki właściciela lub użytkownika wieczystego
Sprawdź kiedy i na jakich zasadach właścicielowi albo użytkownikowi wieczystemu nieruchomości przysługuje szereg uprawnień. | Kruczek.pl