Tag: rozprawa

7 kwietnia 2021
Apelacja cywilna – granice zaskarżenia
Sąd odwoławczy rozpoznaje sprawę, a nie apelację – środek odwoławczy moderuje granice jej rozpoznania. Jakie są granice apelacji w postępowaniu cywilnym?
30 marca 2021
COVID-19: ponowne ograniczenie działalności sądów?
Jak działają sądy w czasie epidemii COVID-19? Czy możemy się spodziewać ponownych ograniczeń dotyczących działalności sądów? Dowiedz się więcej
29 marca 2021
Apelacja cywilna – czy konieczne jest stawiennictwo stron?
Apelacja w postępowaniu cywilnym – czy konieczne jest stawiennictwo stron? Jaki jest przebieg rozprawy apelacyjnej? Dowiedz się więcej na ten temat!
7 stycznia 2021
Sprzeciw od wyroku zaocznego
Sprzeciw od wyroku zaocznego – kto może wnieść sprzeciw? Jakie są skutki wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
6 sierpnia 2019
Reforma postępowania cywilnego – rozprawa i dowody
Dużą nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego doczekała się podpisu prezydenta. Rozprawa i postępowanie dowodowe - co się zmieniło?
2 sierpnia 2019
Reforma postępowania cywilnego – przygotowanie rozprawy
Przygotowanie rozprawy po reformie postępowania cywilnego. Czy nowe rozwiązania wpłyną na przewlekłość postępowań? Co dokładnie uległo zmianie?
9 maja 2019
Posiedzenie pojednawcze – przebaczać czy nie?
Ze względu na specyfikę „prywatek” oraz stosunkowo niedużą społeczną szkodliwość tych czynów powstała instytucja - posiedzenia pojednawczego.
9 maja 2019
Obecność oskarżonego na rozprawie głównej
12 marca 2019
Kto może zostać ławnikiem?
W niektórych kategoriach spraw orzekają osoby niezwiązane na co dzień z prawem. W Polsce są to ławnicy. Jakie kryteria musi spełniać kandydat na ławnika?
11 grudnia 2018
Czy sąd może uchylić swoje pytanie?
Czy sąd może uchylić zadane przez siebie pytanie? Dowiedz się, co jest zgodne z prawem na sali sądowej.