Tag: sąd okręgowy

6 sierpnia 2020
Sądy i trybunały w Polsce
Władza sądownicza stanowi jeden z trzech rodzajów władz w państwie demokratycznym. Czym zajmują się sądy i trybunały w Polsce?
15 marca 2019
Reforma sądownictwa. Czy sądy apelacyjne znikną?
Reforma sądownictwa. Znikają sądy apelacyjne. Powstanie nowy urząd: sędzia sądu powszechnego. Kim będzie sędzia pokoju? Czy musi być prawnikiem?
31 stycznia 2019
Handel w niedzielę - zawsze możliwy dla sklepów z agencją pocztową
Sklep otwarty w niedzielę. Handel w niedzielę - czy sklep, w którym znajduje się placówka pocztowa może być zawsze otwarty?
25 września 2018
Kto decyduje o niezdolności do pracy?
Kto decyduje o niezdolności do pracy- biegły sądowy czy lekarz leczący? Co mówią na ten temat przepisy prawa? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl
14 września 2018
Asesorowi bliżej do sędziego niż referendarza
Jaki rodzaj środka zaskarżenia można zastosować w stosunku do rozstrzygnięcia wydanego przez asesora sądowego? Dowiedz się, co mówią o tym przepisy prawa.
6 sierpnia 2018
Zaliczka na przeprowadzenie czynności przez biegłego
3 sierpnia 2018
Odpowiedzialność członka zarządu w niewypłacalnej spółce
Poznaj zakresy odpowiedzialności w spółce, która jest niewypłacalna lub zgłosiła wniosek o upadłość. Fachowa interpretacja przepisów z Kodeksu Spółek Handlowych przez naszych ekspertów - zobacz!
31 lipca 2018
Darowizna gospodarstwa rolnego podlega zaliczeniu na zachowek
Poznaj szczegóły darowizny i zachowku. Poznaj szczegóły sprawy sądowej i zdanie sędziego w tym temacie. Sprawdź nasz artykuł.
26 marca 2018
Staż w sądzie - nowe rozporządzenie
12 marca 2018
Wypadek na drodze – przyczynienie się poszkodowanego