Tag: samochód

3 czerwca 2019
Hulajnoga jak samochód? Szykuje się zmiana przepisów
Status elektrycznych hulajnóg ulegnie zmianie. Jak obecnie traktuje się hulajnogę? Czy elektryczna hulajnoga zostanie zrównana z samochodem?
29 kwietnia 2019
Rower w kosztach uzyskania przychodu
Koszty podatkowe - co można do nich wliczyć? Czy rower można zaliczyć do kosztów związanych z prowadzeniem działalności? Co trzeba wykazać?
29 kwietnia 2019
Samochód nie za gotówkę – wynajem długoterminowy
Wynajem długoterminowy to opcja, z której coraz częściej korzystają polscy przedsiębiorcy. Czy jest to korzystne rozwiązanie pod kątem kosztów dla firmy?
26 kwietnia 2019
Samochód nie za gotówkę – leasing
Leasing kojarzony jest przede wszystkim z samochodami. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która może być jego przedmiotem. Co zatem można „wziąć w leasing”?
21 stycznia 2019
Rejestracja używanego samochodu a prawo
Jak zarejestrować używany samochód? Czy rejestracja używanego samochodu jest trudna? Rejestracja używanego pojazdu z zagranicy - formalności i prawo.
13 grudnia 2018
TK: Odholowane auto odbierzesz bez uiszczania opłaty
W obecnym stanie prawnym warunkiem wydania auta jest uiszczenie kilkusetzłotowej opłaty, będącej swoistym mandatem. Sprawdź, co się zmieni za 9 miesięcy.
30 października 2018
Prawo a rozwój technologii – elektroniczny hamulec ręczny nielegalny?
Czy elektroniczny hamulec ręczny jest nielegalny? Okazuje się, że prawo nie zawsze idzie z duchem czasu. Poznaj przepisy polskiego prawa. | kruczek.pl
6 września 2018
Samochód "na firmę" już nie tak korzystny - zmiany w 2019 roku
13 sierpnia 2018
Czy można uzyskać zwolnienie z przestrzegania przepisów Prawa drogowego?
Czy istnieją uzasadnione przyapdki, w których Prawo o ruchu drogowym przestaje obowiązywać? Czy istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku przestrzegania przepisów prawa? Czy serwisanci biletomatu, którzy zaparkowali swój samochód na przystanku autobusowym, postąpili niezgodnie z prawem? .Dowiedz się więcej na kruczek.pl
16 lipca 2018
Tablice rejestracyjne - Mniejsze blachy już legalne