Tag: spółka

6 lipca 2021
Kiedy zmiany w spółce stają się skuteczne?
Czy zmiany w spółce, które zgłoszono do KRS, ale nie zostały jeszcze zarejestrowane, już obowiązują? Dowiedz się, czy trzeba czekać na ich wpis.
18 marca 2021
Czym jest firma?
Firma – jak definiuje to pojęcie kodeks? Poznaj prawniczą definicję, która różni się od znaczenia potocznego. Dowiedz się, jak zarejestrować działalność
10 marca 2021
Odmowa udzielenia absolutorium może godzić w dobra osobiste
Jakie jest znaczenie udzielenia absolutorium? Czy odmowa udzielenia absolutorium może godzić w dobra osobiste? Co na to Sąd Apelacyjny w Warszawie?
3 marca 2021
Czym jest Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych?
CRBR, czyli Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – czym jest i jak działa? Sprawdź, kto i kiedy powinien zgłosić firmę.
24 lutego 2021
Kiedy sąd rejestrowy może rozwiązać spółkę kapitałową?
Regulacja dotycząca rozwiązania spółki przez sąd rejestrowy służy wzmocnieniu bezpieczeństwa obrotu. Kiedy sąd rejestrowy może rozwiązać spółkę kapitałową?
15 lutego 2021
Nowelizacja kodeksu spółek handlowych z uwzględnieniem prawa holdingowego
Jakie są główne założenia nowelizacji kodeksu spółek handlowych? Czemu ma służyć wprowadzenie przepisów tzw. prawa holdingowego?
26 sierpnia 2020
Transakcja typu share deal oraz asset deal – różnice podatkowe
W obrocie gospodarczym wyróżnić można dwie podstawowe formy nabycia przedsiębiorstwa - share deal i asset deal. Dowiedz się, czym różnią się od siebie.
22 maja 2020
Afera w "Trójce". Czy zarząd "Trójki" może odpowiadać za naruszenie renomy radia?
Afera w Trójce - czy z punktu widzenia prawa, zarząd może ponieść odpowiedzialność za naruszenie renomy radia? Dowiedz się więcej.
26 listopada 2019
Prawo pierwszeństwa a prawo pierwokupu udziałów w spółce
Czym jest prawo pierwszeństwa? Czym różni się prawo pierwszeństwa od prawa pierwokupu? Co w przypadku naruszenia prawa pierwszeństwa?
22 listopada 2019
Odpowiedzialność prokurenta za zobowiązania
Lepiej być członkiem zarządu spółki czy prokurentem? Jak wygląda odpowiedzialność prokurenta? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!