Tag: sprzedaż

18 listopada 2019
Kiedy sprzedaż lawinowa jest dozwolona?
System sprzedaży lawinowej jest co do zasady sprzeczny z zasadami uczciwej konkurencji. W jakich sytuacjach sprzedaż lawinowa jest jednak dozwolona?
26 sierpnia 2019
NSA: Wartość firmy nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych
Naczelny Sąd Administracyjny wypowiedział się w kwestii opodatkowania sprzedaży przedsiębiorstwa podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
24 lipca 2019
Samochód bezwypadkowy, stan igła – co to tak naprawdę oznacza?
Co zrobić, aby nie zostać oszukanym przy zakupie samochodu? Jakie roszczenia przysługują kupującemu, w przypadku wady fizycznej samochodu?
18 lipca 2019
Sprzedaż samochodu – jakie podatki muszę zapłacić?
Podatek od sprzedaży samochodu - ile wynosi, jak się z niego rozliczyć i kiedy należy zapłacić? Sprawdź, jakie podatki od sprzedaży samochodu obowiązują w Polsce! - kruczek.pl
11 lipca 2019
Wada prawna - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Czym jest wada prawna rzeczy?
5 czerwca 2019
Gwarancja przy sprzedaży
Gwarancja przy sprzedaży stanowi obok rękojmi najważniejsze z uprawnień, które przysługują kupującemu w razie, gdy rzecz, którą zakupił, okaże się wadliwa.
28 maja 2019
Czym jest prawo pierwokupu? - Encyklopedia Prawa
Pierwokup - w jakich sytuacjach ma zastosowanie prawo pierwokupu? W jaki sposób może powstać prawo pierwokupu? Jak wygląda dpowiedzialność zobowiązanego?
11 kwietnia 2019
Charakter odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy
2 kwietnia 2019
Czy sprzedawca ma prawo odmówić nam przyjęcia pieniędzy?
Czy możemy płacić drobnymi za duże zakupy? Istnieją sytuacje, w których może nastąpić odmowa przyjęcia pieniędzy. Dowiedz się, kiedy sprzedawca może odmówić
6 lutego 2019
Nabycie rzeczy od osoby nieuprawnionej
Skuteczne nabycie rzeczy od osoby nieuprawnionej, zgodnie z polskim prawem cywilnym, jest możliwe w pewnych przypadkach. Sprawdź, o jakich przypadkach mowa