Tag: strony umowy

6 czerwca 2019
Umowa przedwstępna - cechy, pojęcie, funkcja
Umowa przedwstępna – cechy, pojęcie, funkcja i wzór umowy. Czym jest umowa przedwstępna? Kiedy warto sporządzić umowę przedwstępną?
15 maja 2019
Umowa sprzedaży. Wzór umowy sprzedaży - Generator Umów
Umowa sprzedaży – wzór. Co powinna zawierać profesjonalna umowa sprzedaży? Wejdź i dowiedz się jak napisać umowę sprzedaży!
25 października 2018
Rozwiązanie umowy - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
W wyniku zawarcia porozumienia o rozwiązaniu umowy, umowa ulega rozwiązaniu w terminie przyjętym przez strony. Dowiedz się więcej na temat formy dokumentu.
7 sierpnia 2018
Umowa kredytowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Umowa kredytowa została unormowana w przepisach Prawa bankowego. Sprawdź, co musi zawierać ten dokument i na co zwrócić szczególną uwagę.
3 sierpnia 2018
Umowa pożyczki - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Chcesz wziąć pożyczkę, ale nie wiesz, co mówią przepisy prawne na ten temat? Poznaj warunki zawierania umowy pożyczki. Dowiedz się więcej!
2 sierpnia 2018
Umowa zlecenie - najważniejsze informacje
Umowa zlecenie jest powszechnie zawieranym rodzajem umowy, warto więc zapoznać się z uwarunkowaniami prawnymi tego typu umowy prawnej. Wejdź i zobacz!
30 lipca 2018
Umowa o pracę – wszystko,co musisz o niej wiedzieć
Prawo nie zawsze daje swobodę wyboru podstawy zatrudnienia. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzuje się stosunek pracy i jakie zadania powinny być w ramach niego wykonywane. Umowa o pracę - co powinna zawierać? Sprawdź na kruczek.pl
27 lipca 2018
Umowa o dzieło - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Umowa o dzieło jest zasadna, jeśli zleca się komuś wykonanie pewnych czynności, których celem jest uzyskanie konkretnego i namacalnego efektu, Umowa ta może być uznana za należycie wykonaną tylko wtedy, gdy określony rezultat zostanie osiągnięty. Co jeszcze należy wiedzieć o tym kontrakcie? Dowiedz się więcej!