Tag: świadczenie

11 czerwca 2019
Co to jest dług? - Encyklopedia Prawa
W jaki sposób powstaje dług? Kiedy dług "zostaje spłacony"? Kto może go spłacić? Kiedy może nastąpić zwolnienie z długu, inaczej umorzenie?
16 maja 2019
Czym jest zaliczka? - Encyklopedia Prawa
Czym jest zaliczka? Jak działa? Kiedy można ją zastosować? Czy skutecznie zabezpiecza umowę? Dlaczego warto korzystać z zabezpieczeń umownych?
22 marca 2019
Świadczenie pielęgnacyjne - czym jest? kiedy przysługuje? kto je otrzyma?
Świadczenie pielęgnacyjne - czym jest? Kto je otrzyma? Kiedy nie przysługuje? Ile wynosi? Co w razie śmierci osoby, nad którą jest sprawowana opieka?
26 listopada 2018
Wysokość wynagrodzenia za okres nieświadczenia pracy
9 listopada 2018
PZU na Życie zmienia klauzule
Dowiedz się, jakie działania PZU na Życie wzbudziły wątpliwości UOKiK. Czego dotyczyło postępowanie wyjaśniające? Jakie zmiany wprowadzi PZU na Życie?
19 września 2018
Opieka naprzemienna a świadczenie 500+
7 września 2018
Program Dobry Start - 2,66 mln dzieci otrzymało swoje 300+. Dowiedz się jak złożyć wniosek!
31 sierpnia 2018
Wyprawka szkolna dla cudzoziemca
Czy dzieciom cudzoziemca również należy się dostęp do świadczenia "Dobry Start"? W jakich przypadkach można uzyskać dofinansowanie do wyprawki szkolnej?
8 sierpnia 2018
Wierzyciel też może popaść w zwłokę!
Obydwie strony zobowiązania mają obowiązek współdziałać przy jego wykonywaniu. Zakres obowiązków wierzyciela we współdziałaniu z dłużnikiem należy natomiast ustalać na tle konkretnego zobowiązania. Co w przypadku w sytuacji - gdy nastąpi zwłoka wierzyciela? Do jakich przepisów prawa należy wówczas sięgnąć? | kruczek.pl
25 czerwca 2018
300 zł na wyprawkę dla ucznia - Program "Dobry Start"