Tag: świadczenie

12 kwietnia 2021
Uprawnienia do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
Jakie świadczenia można uzyskać, przebywając na kwarantannie i w izolacji? Jaka jest podstawa wypłaty świadczeń chorobowych osobie poddanej kwarantannie?
18 stycznia 2021
Kiedy wierzyciel może dochodzić świadczenia od poręczyciela?
Czy wierzyciel może dochodzić świadczenia od poręczyciela, jeśli dłużnik opóźni się z wykonaniem zobowiązania głównego? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
1 lipca 2020
300 zł na wyprawkę dla ucznia - Program "Dobry start" 2020
Dzisiaj ponownie startuje program "Dobry Start". Oznacza to, że od 1 lipca można już ubiegać się o jednorazowe wsparcie pieniężne na tegoroczną wyprawkę szkolną.
11 czerwca 2019
Co to jest dług? - Encyklopedia Prawa
W jaki sposób powstaje dług? Kiedy dług "zostaje spłacony"? Kto może go spłacić? Kiedy może nastąpić zwolnienie z długu, inaczej umorzenie?
16 maja 2019
Czym jest zaliczka? - Encyklopedia Prawa
Czym jest zaliczka? Jak działa? Kiedy można ją zastosować? Czy skutecznie zabezpiecza umowę? Dlaczego warto korzystać z zabezpieczeń umownych?
22 marca 2019
Świadczenie pielęgnacyjne - czym jest? kiedy przysługuje? kto je otrzyma?
Świadczenie pielęgnacyjne - czym jest? Kto je otrzyma? Kiedy nie przysługuje? Ile wynosi? Co w razie śmierci osoby, nad którą jest sprawowana opieka?
26 listopada 2018
Wysokość wynagrodzenia za okres nieświadczenia pracy
9 listopada 2018
PZU na Życie zmienia klauzule
Dowiedz się, jakie działania PZU na Życie wzbudziły wątpliwości UOKiK. Czego dotyczyło postępowanie wyjaśniające? Jakie zmiany wprowadzi PZU na Życie?
19 września 2018
Opieka naprzemienna a świadczenie 500+
31 sierpnia 2018
Wyprawka szkolna dla cudzoziemca
Czy dzieciom cudzoziemca również należy się dostęp do świadczenia "Dobry Start"? W jakich przypadkach można uzyskać dofinansowanie do wyprawki szkolnej?