Tag: świadek

2 sierpnia 2021
Nagrywanie przesłuchania na policji – czy jest możliwe?
Jak wygląda kwestia utrwalania czynności przesłuchania? Czy nagrywanie przesłuchania na policji jest dozwolone? Dowiedz się więcej.
10 maja 2021
Czy świadek może mieć pełnomocnika?
Co kodeks postępowania karnego mówi na temat udziału pełnomocnika w procesie karnym? Czy świadek może mieć pełnomocnika? Dowiedz się więcej
5 maja 2021
Czy mediator może być świadkiem w postępowaniu karnym?
Mediacje w sprawach karnych – na czym polega tajemnica postępowania mediacyjnego? Czy mediator może być świadkiem w postępowaniu karnym?
23 kwietnia 2021
Nowelizacja KPC: Senat wnioskuje o zakaz przesłuchania pełnomocnika jako świadka w postępowaniu cywilnym
Nowelizacja KPC: Senat wnioskuje o zakaz przesłuchania pełnomocnika jako świadka w postępowaniu cywilnym. Dowiedz się więcej na ten temat.
23 sierpnia 2019
Czy po zgłoszeniu przestępstwa będę musiał być świadkiem w sądzie?
Obowiązek stawienia się w sądzie uzależniony jest od statusu, jaki posiada dana osoba w procesie. Kiedy zachodzi obowiązek stawiennictwa w sądzie?
23 kwietnia 2019
Nieważność umowy ze względu na kryteria moralne
15 marca 2019
Zeznania świadków - zasady, zakazy, procedura
Zeznania świadków nadal dostarczają najwięcej dowodów. Jak przygotować się do złożenia zeznań? Jak odnaleźć się w sądzie? Kto ma prawo zachować milczenie?
5 marca 2019
Jak zgłosić przestępstwo?
Przestępstwo można zgłosić na trzy sposoby: osobiście na policji lub w prokuraturze, pisemnie lub anonimowo. Co należy wiedzieć, zgłaszając przestępstwo?
25 lutego 2019
Świadek, świadek anonimowy, świadek koronny – charakterystyka
Instytucja świadka w Polsce. Kim jest świadek anonimowy? Kto zostaje świadkiem koronnym? Jakie formy ochrony przysługują świadkom?
8 sierpnia 2018
Sprawy sądowe rodem z filmu: Michael Peterson
Poznaj sprawę, która dotyczyła amerykańskiego pisarza Michaela Petersona, który został oskarżony o zabójstwo własnej żony. Czy rzeczywiście dokonał tej strasznej zbrodni? Co mówiły dowody i jaki był przebieg sprawy, procesu? Dowiedz się więcej - kruczek.pl