Tag: świadek

16 kwietnia 2020
Nagrywanie przesłuchania na policji – czy jest możliwe?
Jak wygląda kwestia utrwalania czynności przesłuchania? Czy nagrywanie przesłuchania na policji jest dozwolone? Dowiedz się więcej.
25 września 2019
Czy przyrzeczenie świadka ma znaczenie?
Czy przyrzeczenie świadka na znaczenie? Jaki jest wpływ przysięgi na walor dowodowy złożonych zeznań? Dowiesz się więcej na temat przyrzeczenia świadka!
23 sierpnia 2019
Czy po zgłoszeniu przestępstwa będę musiał być świadkiem w sądzie?
Obowiązek stawienia się w sądzie uzależniony jest od statusu, jaki posiada dana osoba w procesie. Kiedy zachodzi obowiązek stawiennictwa w sądzie?
22 sierpnia 2019
Przesłuchanie świadka i ocena jego wiarygodności
Jednym z celów postępowania karnego jest ustalenie prawdy materialnej. Cennym środkiem dowodowym są zatem zeznania świadków. Jak ocenić wiarygodność przesłuchania świadka?
23 kwietnia 2019
Nieważność umowy ze względu na kryteria moralne
15 marca 2019
Zeznania świadków - zasady, zakazy, procedura
Zeznania świadków nadal dostarczają najwięcej dowodów. Jak przygotować się do złożenia zeznań? Jak odnaleźć się w sądzie? Kto ma prawo zachować milczenie?
5 marca 2019
Jak zgłosić przestępstwo?
Przestępstwo można zgłosić na trzy sposoby: osobiście na policji lub w prokuraturze, pisemnie lub anonimowo. Co należy wiedzieć, zgłaszając przestępstwo?
25 lutego 2019
Świadek, świadek anonimowy, świadek koronny - charakterystyka
Instytucja świadka w Polsce. Kim jest świadek anonimowy? Kto zostaje świadkiem koronnym? Jakie formy ochrony przysługują świadkom?
8 sierpnia 2018
Sprawy sądowe rodem z filmu: Michael Peterson
Poznaj sprawę, która dotyczyła amerykańskiego pisarza Michaela Petersona, który został oskarżony o zabójstwo własnej żony. Czy rzeczywiście dokonał tej strasznej zbrodni? Co mówiły dowody i jaki był przebieg sprawy, procesu? Dowiedz się więcej - kruczek.pl
26 lipca 2018
Przesłuchanie świadka in articulo mortis – forma
Artykuł jest próbą odtworzenia przebiegu przesłuchania świadka w miejscu jego zamieszkania. Sprawdź, jak wygląda takie przesłuchanie, co jest dopuszczalne. Kiedy mamy do czynienia z sytuacjami nadzwyczajnymi?