Tag: UE

25 sierpnia 2020
Podróż ze zwierzętami. Poradnik "krok po kroku"
Podróż ze zwierzętami w granicach Polski, Unii Europejskiej i poza nią została określona w stosownych aktach prawnych. Co warto wiedzieć na ten temat?
17 czerwca 2019
Kolejna seria pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego
Sąd Najwyższy postanowił skierować pięć pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości. Czego dotyczą kolejne pytania prejudycjalne?
15 maja 2019
W Unii porozmawiamy taniej
Nowe stawki za połączenia i SMS na terenie Unii Europejskiej. Stawki obowiązują tylko konsumentów. Sprawdź, ile zapłacimy za połączenie na terenie UE.
2 maja 2019
Parlament Europejski przeciwny różnicowaniu jakości produktów
Produkty sprzedawane pod tą samą marką mogą mieć różny skład w zależności od rynku, na jakim się je sprzedaje. Parlament Europejski jest temu przeciwny.
25 kwietnia 2019
Unia za ochroną sygnalistów
Nowe przepisy o ochronie sygnalistów. Większa ochrona sygnalistów oraz stworzenie bezpiecznych kanałów informowania o naruszeniach - czy będzie to możliwe?
25 kwietnia 2019
RPO – projekt ustawy o Sądzie Najwyższym niezgodny z Konstytucją
Ustawa o Sądzie Najwyższym - sprawdź, co wzbudziło wątpliwości RPO. W opinii Rzecznika regulacje zawarte w projekcie ustawy są niekonstytucyjne.
17 kwietnia 2019
Sytuacja Polaków po brexicie
Co brexit może oznaczać dla Polaków? Jakich problemów mogą spodziewać się przedsiębiorcy? Czym jest miękki, a czym twardy brexit?
4 kwietnia 2019
Dyrektywa plastikowa. Większe koszty dla firm
Dyrektywa plastikowa - czy plastikowe butelki znikną z obrotu? Dlaczego UE chce, by za porzucone śmieci płacili także przedsiębiorcy, a nie sami śmiecący?
26 marca 2019
Dyrektywa UE w sprawie praw autorskich (ACTA 2) przyjęta
Porozumienie krajów UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie ACTA 2. Co zmienia dyrektywa UE w sprawie praw autorskich?
25 marca 2019
Nowy mechanizm wzajemnej oceny praworządności w UE?
Nowy mechanizm wzajemnej oceny praworządności. Na czym polega koncepcja? Ponad 20 krajów Unii Europejskiej opowiada się za jego stworzeniem.
1 2 3 6