Tag: umowa o dzieło

15 października 2020
Mobbing a umowa cywilnoprawna
Mobbing a umowa cywilnoprawna - czy osoba zatrudnione na umowie zlecenie lub umowie o dzieło mogą skutecznie bronić się przed mobbingiem?
2 września 2020
Zatrudnienie cywilnoprawne – rozwiązanie umowy zlecenie i o dzieło
Czym różni się umowa o pracę od umów cywilnoprawnych? Jak przebiega rozwiązanie umowy zlecenie i umowy o dzieło. Dowiedz się więcej.
31 sierpnia 2020
Staż i praktyki – jaką umowę zawrzeć?
Jaką umowę należy zawrzeć w przypadku stażu lub praktyk? Czy nieodpłatny staż jest dozwolony? Jaki tryb współpracy jest najwłaściwszy dla studenta?
21 listopada 2019
Wykonanie utworu na koncercie – umowa zlecenie czy dzieło?
Umowa zlecenie czy umowa o dzieło - która umowa powinna zostać podpisana w przypadku wykonania utworu muzycznego podczas koncertu?
15 lipca 2019
Umowa o wykonanie prac remontowych. Wzór umowy o wykonanie prac remontowych - Generator Umów
8 lipca 2019
Wzór umowy o dzieło. Co powinna zawierać umowa o dzieło?
Umowa o dzieło – czym różni się od umowy o pracę i zlecenia? Co warto wiedzieć o umowie o dzieło i jak ją napisać? Wejdź i sprawdź wzór umowy o dzieło! | kruczek.pl
24 maja 2019
Opodatkowanie różnych form zatrudnienia
Jak wygląda opodatkowanie przy różnych formach zatrudnienia, takich jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt menadżerski?
19 kwietnia 2019
Zamknięta szkoła? Rodzic nie zawsze dostanie wolne
Strajk nauczycieli. Jak radzą sobie rodzice uczniów? Czy można zabrać dziecko do pracy albo wziąć okolicznościowe wolne? Kto ma taką możliwość?
1 marca 2019
Planujesz remont? Zabezpiecz się!
Decydujesz się na remont? Sprawdź, co należy wiedzieć, by uniknąć problemów z nieuczciwym fachowcem. Jak się zabezpieczyć i gdzie szukać ewentualnej pomocy?
27 lipca 2018
Umowa o dzieło - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Umowa o dzieło jest zasadna, jeśli zleca się komuś wykonanie pewnych czynności, których celem jest uzyskanie konkretnego i namacalnego efektu, Umowa ta może być uznana za należycie wykonaną tylko wtedy, gdy określony rezultat zostanie osiągnięty. Co jeszcze należy wiedzieć o tym kontrakcie? Dowiedz się więcej!