Tag: umowa o pracę

13 kwietnia 2021
Kiedy wypowiedzenie przez pracodawcę umowy o pracę na czas nieokreślony jest skuteczne?
Kiedy wypowiedzenie przez pracodawcę umowy o pracę na czas nieokreślony jest skuteczne? Czy pracodawca musi wskazać przyczynę wypowiedzenia?
26 marca 2021
Umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego
Umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego - dowiedz się, co powinna zawierać taka umowa i do czego zobowiązują się strony umowy.
15 marca 2021
Prawo do odprawy emerytalnej w przypadku zatrudnienia u kilku pracodawców
Jak wygląda kwestia odprawy emerytalnej w przypadku zatrudnienia u kilku pracodawców? Czy pracownik otrzyma odprawę emerytalną u każdego pracodawcy?
22 lutego 2021
Klauzula poufności wynagrodzenia w umowie o pracę
Czy w umowach z pracownikami pracodawca może wprowadzić klauzulę poufności wynagrodzenia? Dowiedz się, czy jest to legalne.
28 stycznia 2021
Ulga na start i preferencyjny ZUS przy współpracy z byłym pracodawcą
Ulga na start i preferencyjny ZUS przy współpracy z byłym pracodawcą – czy każda umowa z byłym pracodawcą pozbawia prawa do niższego ZUS-u?
29 grudnia 2020
Premia w umowie o pracę
Premia uznaniowa w umowie o pracę – czy pracodawca powinien sprecyzować konkretne warunki przyznawania premii? Komu przyznawana jest premia?
20 października 2020
Pracownik na kwarantannie – jakie ma prawa i obowiązki?
Jakie prawa i obowiązki ma pracownik na kwarantannie? Kiedy pracownik może pracować w trybie zdalnym? Dowiedz się więcej.
15 października 2020
Mobbing a umowa cywilnoprawna
Mobbing a umowa cywilnoprawna - czy osoba zatrudnione na umowie zlecenie lub umowie o dzieło mogą skutecznie bronić się przed mobbingiem?
9 października 2020
Nadgodziny – czy można zwolnić pracownika za odmowę ich wykonania?
Czym są nadgodziny? Czy można zwolnić pracownika za odmowę ich wykonania? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
5 października 2020
Opodatkowanie premii pracowniczej
Jak wygląda kwestia opodatkowania premii pracowniczej? Czy stanowi ona podstawę wymiaru składek ZUS? Dowiedz się więcej!