Tag: umowa o pracę

4 października 2019
Inspektor PIP zmieni umowę zlecenie w umowę o pracę?
PIP planuje złożenie projektu zmian, które miałyby zwiększyć uprawnienia inspektorów PIP. Czy będą oni mogli przekształcać umowy zlecenie w umowy o pracę?
9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
13 sierpnia 2019
Ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę
Kodeks pracy oraz przepisy szczególne wprowadzają pewne ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę. Kogo obejmuje ochrona przed wypowiedzeniem?
24 lipca 2019
Jak legalnie zatrudnić pomoc domową?
Zatrudnienie pomocy domowej wymaga podpisania umowy o pracę lub umowy zlecenia i odprowadzania składek do ZUS-u. Jak legalnie zatrudnić pomoc domową?
11 lipca 2019
Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę z powodu choroby?
Decyzję o wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę należy odpowiednio uzasadnić. Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę z powodu choroby?
24 czerwca 2019
Umowa o pracę. Wzór umowy o pracę - Generator Umów
Umowa o pracę – wzór. Jak dobrze napisać umowę o pracę? Jaka powinna być jej froma i treść? Kliknij i sprawdź profesjonalny wzór umowy o pracę!
13 czerwca 2019
Przez pomyłkę rzuciłaś pracę w trakcie ciąży? Możesz naprawić ten błąd
Jak wygląda ochrona stosunku pracy w okresie ciąży? Czy jeśli kobieta, nie wiedząc, że jest w ciąży, rzuciła pracę, ma szansę naprawić ten błąd?
6 czerwca 2019
Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu?
Odwołanie pracownika z urlopu - czy pracodawca może to zrobić? Kto ponosi koszty decyzji pracodawcy związane z odwołaniem pracownika z urlopu?
24 maja 2019
Opodatkowanie różnych form zatrudnienia
Jak wygląda opodatkowanie przy różnych formach zatrudnienia, takich jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt menadżerski?
23 maja 2019
Opodatkowanie kontraktu menadżerskiego
Kontrakt menadżerski - opodatkowanie. Czy kontrakt menadżerski może być wykonywany przez spółkę osobową? Kontrakt menadżerski a podatek liniowy