Tag: umowa zlecenie

4 października 2019
Inspektor PIP zmieni umowę zlecenie w umowę o pracę?
PIP planuje złożenie projektu zmian, które miałyby zwiększyć uprawnienia inspektorów PIP. Czy będą oni mogli przekształcać umowy zlecenie w umowy o pracę?
24 lipca 2019
Jak legalnie zatrudnić pomoc domową?
Zatrudnienie pomocy domowej wymaga podpisania umowy o pracę lub umowy zlecenia i odprowadzania składek do ZUS-u. Jak legalnie zatrudnić pomoc domową?
24 maja 2019
Opodatkowanie różnych form zatrudnienia
Jak wygląda opodatkowanie przy różnych formach zatrudnienia, takich jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt menadżerski?
19 kwietnia 2019
Zamknięta szkoła? Rodzic nie zawsze dostanie wolne
Strajk nauczycieli. Jak radzą sobie rodzice uczniów? Czy można zabrać dziecko do pracy albo wziąć okolicznościowe wolne? Kto ma taką możliwość?
17 grudnia 2018
Wypłacenie pracownikowi przez pracodawcę wyższego wynagrodzenia jako zmiana umowy o pracę
Czy jednoczesne świadczenie umowy o pracę oraz umowy cywilnoprawnej z podmiotem powiązanym z pracodawcą stanowi dwie osobne umowy, czy można to uznać za jeden stosunek pracy?
2 sierpnia 2018
Umowa zlecenie - najważniejsze informacje
Umowa zlecenie jest powszechnie zawieranym rodzajem umowy, warto więc zapoznać się z uwarunkowaniami prawnymi tego typu umowy prawnej. Wejdź i zobacz!
22 marca 2018
Potrącenia, czyli jaką kwotę "możemy oddać" komornikowi
20 marca 2018
Wszystko co musisz wiedzieć o umowie zlecenia
21 lutego 2018
Zmiany w prowadzeniu akt pracowniczych
23 stycznia 2018
Prace Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy a rewolucja w kodeksie pracy
Rewolucja w kodeksie prawa pracy. Komisja kodyfikacyjna wprowadza zmiany od tego roku w prawie pracy. Artykuł omawia wszystkie zmiany w kodeksie prawa pracy, bardzo zrozumiale i krótko. Zapraszmy do zapoznania się z nim.