Tag: ustawa Kodeks cywilny

17 stycznia 2020
Czy za "rzeczy pozostawione w szatni, szatniarz nie odpowiada"?
"Za rzeczy pozostawione w szatni, szatniarz nie odpowiada." Czy taka informacja wystarczy, by uniknąć odpowiedzialności w razie zagubienia rzeczy?
15 lipca 2019
Umowa o wykonanie prac remontowych. Wzór umowy o wykonanie prac remontowych - Generator Umów
8 lipca 2019
Wzór umowy o dzieło. Co powinna zawierać umowa o dzieło?
Umowa o dzieło – czym różni się od umowy o pracę i zlecenia? Co warto wiedzieć o umowie o dzieło i jak ją napisać? Wejdź i sprawdź wzór umowy o dzieło! | kruczek.pl
1 lipca 2019
Umowa zlecenia. Wzór umowy zlecenia – Generator Umów
Umowa zlecenia. Tutaj dowiesz się, co warto o niej wiedzieć i jak ją prawidłowo napisać. W treści znajdziesz także profesjonalny wzór umowy zlecenia.
25 czerwca 2019
Grill na balkonie w bloku – czy jest to legalne?
Grill na balkonie w bloku? Choć pomysł może wydawać się ciekawy i przyjemny, warto zapoznać się ze wszystkimi przepisami regulującymi takie zachowania.
7 czerwca 2019
Rękojmia przy sprzedaży - cechy, pojęcie, funkcja
Rękojmia przy sprzedaży stanowi obok gwarancji najważniejsze z uprawnień, które przysługują kupującemu w razie, gdy rzecz, którą zakupił, okaże się wadliwa.
6 czerwca 2019
Umowa przedwstępna - cechy, pojęcie, funkcja
Umowa przedwstępna – cechy, pojęcie, funkcja i wzór umowy. Czym jest umowa przedwstępna? Kiedy warto sporządzić umowę przedwstępną?
20 maja 2019
Siła wyższa – cechy, pojęcie i funkcja. Encyklopedia Prawa
Siła wyższa - przemożne i jednocześnie nadzwyczajne zdarzenie zewnętrzne, którego skutków nie można powstrzymać. Co warto wiedzieć przy sporządzaniu umowy?
17 maja 2019
Zadatek – cechy, pojęcie i funkcja. Encyklopedia Prawa
Zadatek – czym jest? Jak działa? Kiedy można go zastosować? Czy skutecznie zabezpiecza umowę? Dlaczego warto korzystać z zabezpieczeń umownych?
27 marca 2019
Wadliwy produkt z Allegro? Inny towar niż zamówiony? Sprawdź, co możesz zrobić!
Kupiłeś wadliwy produkt z Allegro? A może otrzymałeś inny towar niż zamówiony? Sprawdź, w czym pomoże kodeks cywilny i co obiecuje Allegro w przypadku wady.