Tag: ustawa Kodeks karny

4 października 2019
Wykrywacz kłamstw (wariograf) – cechy, pojęcie, funkcja
Wykrywacz kłamstw (z ang. "Lie Detector"), w polsce szerzej znany jako wariograf lub poligraf. Czy rzeczywiście działa? Jak wygląda jego użycie w praktyce?
2 lipca 2019
Apelacja karna – cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Apelacja karna – zwyczajny środek odwoławczy przysługujący od nieprawomocnego sądu I instancji. Czym jest apelacja? Kiedy ją stosować?
28 czerwca 2019
Lekarz, który powiesił się w imię nauki - Nicolae Minovici
Nicolae Minovici - Rumuński lekarz, którzy wieszał się w imię nauki. Poznaj historię człowieka, który ryzykował życie w imię eksperymentu.
10 czerwca 2019
Rozbicie szyby w samochodzie - kiedy prawo na to pozwala?
Dziecko w rozgrzanym samochodzie? Rozbicie szyby w samochodzie - kiedy można? Co robić, kiedy widzimy, jak pies w rozgrzanym samochodzie potrzebuje pomocy?
29 maja 2019
Sarco – kapsuła do popełniania samobójstw a kodeks karny
Sarco – kapsuła do popełniania samobójstw. Czy jest zgodna z polskim prawem? Czy tak wykonana eutanazja jest legalna? Kto może z niej skorzystać?
29 kwietnia 2019
Zabójstwa, które wstrząsnęły światem - Czarna Dalia
Czarna Dalia - Elisabeth Short została zamordowana w 1946 r. Było to jedno z najbardziej brutalnych morderstw w historii USA. Kim był Zabójca ze szminką?
20 kwietnia 2019
Śmigus-dyngus, czyli oblewanie wodą a polskie prawo
Śmigus-dyngus, czyli oblewanie wodą a polskie prawo. Czy można bezkarnie oblewać wodą inne osoby? Kiedy tradycja zmienia się w czyn chuligański?
15 kwietnia 2019
Polscy seryjni mordercy - Bogdan Arnold
Bogdan Arnold - polski seryjny morderca. W swojej niezbyt chlubnej karierze brutalnie zamordował kilka kobiet. Ich ciała ćwiartował i trzymał na...
9 kwietnia 2019
Pedofilia i child grooming - prawnokarne aspekty
Pedofilia i jej prawnokarne aspekty. Ile lat więzienia za pedofilię? Czym jest child grooming? Dlaczego pedofile najczęściej atakują w internecie?
8 kwietnia 2019
"Napad na bankiet" - spektakularna kradzież z włamaniem i jej konsekwencje
Spektakularna kradzież z włamaniem w CH Arkadia. Sprawca dostał się do sklepu przez szyb wentylacyjny i ukradł towar warty 700 tys. zł. Jaka kara?