Tag: ustawa o ochronie zwierząt

18 lipca 2019
Czy można trzymać psa na łańcuchu?
Pies na łańcuchu to w wielu polskich gospodarstwach norma. Co na ten temat mówi polskie prawo? Czy można trzymać psa na łańcuchu?
30 maja 2019
Szczekający pies w bloku – jakie konsekwencje grożą jego posiadaczowi?
Szczekający pies w bloku – czy legalne są dodatkowe opłaty za hałaśliwego pupila? Czy posiadanie szczekającego psa może zostać zabronione?
29 marca 2019
Potrącenie zwierzęcia na drodze - jak się zachować?
Potrącenie zwierzęcia na drodze - jak się zachować? Co grozi za ucieczkę z miejsca zdarzenia? Jaka kara za uśmiercenie zwierzęcia?
26 marca 2019
Co grozi za porzucenie psa? Konsekwencje prawne
Co grozi za porzucenie psa? Jakie konsekwencje prawne może ponieść właściciel? Czy w Polsce można porzucić psa? Wejdź i dowiedz się więcej! | kruczek.pl
29 stycznia 2019
Rozwód i podział majątku - czym jest majątek wspólny i jak go dzielić?
Podział majątku w teorii i praktyce. Jak można dzielić majatek? Czy zawsze wymagana jest droga sądowa? Czy można walczyć o prawo do zwierzaka?
8 listopada 2018
Prawo zwierzęcia do odpowiedniego traktowania przez ludzi
Zwierzę to istota żyjąca. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Kiedy nastąpi czasowe odebranie zwierzęcia właścicielowi? | kruczek.pl
19 kwietnia 2018
Lepsza ochrona zwierząt - nowelizacja ustawy
13 kwietnia 2018
Obwody łowieckie, RPO vs myśliwi
7 marca 2018
CBOS: Polacy chcą wyższych kar za znęcanie się nad zwierzętami w kodeksie karnym
84 proc. badanych popiera podwyższenie kar w kodeksie karnym za znęcanie się nad zwierzętami lub zabicie zwierzęcia, a 65 proc. popiera wprowadzenia zakazu trzymania psów na łańcuchu - wynika z najnowszego sondażu CBOS dotyczącego zmian w ochronie prawnej zwierząt.