Tag: ustawa o PIT

9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
14 czerwca 2019
Samozatrudnienie – korzyści z umowy B2B
Samozatrudnienie (BeToBe) – jakie są korzyści z samozatrudnienia? Składki ZUS, podatek liniowy, koszty uzyskania przychodu – jak wyglądają przy umowie B2B?
24 maja 2019
Opodatkowanie różnych form zatrudnienia
Jak wygląda opodatkowanie przy różnych formach zatrudnienia, takich jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt menadżerski?
23 maja 2019
Opodatkowanie kontraktu menadżerskiego
Kontrakt menadżerski - opodatkowanie. Czy kontrakt menadżerski może być wykonywany przez spółkę osobową? Kontrakt menadżerski a podatek liniowy
7 maja 2019
Podatek progresywny czy liniowy – co się bardziej opłaca?
Podatek progresywny czy liniowy? Czym charakteryzuje się podatek progresywny, a czym liniowy? Co jest bardziej korzystne? Na co należy zwrócić uwagę?
8 stycznia 2019
Innovation Box - ulga podatkowa od własności intelektualnej. Zmiany w PIT i CIT
Innovation Box - prawo własności intelektualnej i ulga podatkowa. Co zmieni się w ustawie o PIT i ustawie o CIT? Ile wyniesie podatek dochodowy?
19 grudnia 2018
Podatek dochodowy od osób fizycznych - PIT
Podatek PIT płacą osoby fizyczne od uzyskanych dochodów. Sprawdź, co należy wiedzieć o PIT, by prawidłowo się rozliczyć z urzędem skarbowym.
24 września 2018
Nowelizacja pakietu ustaw podatkowych-domiar podatku