Tag: wykroczenie

12 lipca 2021
Mandat w prawie karnym
Mandat karny to forma nałożenia grzywny w wyniku postępowania mandatowego. Kiedy można nałożyć grzywnę w drodze mandatu? Czy można nie przyjąć mandatu?
7 lipca 2021
Kąpiel w miejscu zabronionym – konsekwencje prawne
Kąpiel w miejscu zabronionym – jaka kara? Co grozi za pływanie w miejscu zabronionym? Gdzie można legalnie pływać? Czy zawsze nad wodą musi być ratownik?
11 maja 2021
Surowsza kara dla sprawcy, czyli kiedy czyn zabroniony uznany jest za czyn ciągły
Czym jest czyn ciągły? Jakie są przesłanki uznania czynu zabronionego za czyn ciągły? Dowiedz się, co na ten temat mówi kodeks karny.
16 kwietnia 2021
Większe kary za wykroczenia skarbowe
Kary za wykroczenia skarbowe w 2021 r. będą wyższe! Sprawdź, jaki mandat grozi za wykroczenie skarbowe i kiedy wejdą w życie nowe przepisy.
1 września 2020
Pasażer bez pasów – odpowiedzialność kierowcy
Pasażer bez pasów bezpieczeństwa - kto płaci mandat? Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? Dowiedz się więcej na temat zapinania pasów.
19 maja 2020
Wykroczenia dotyczące kredytów konsumenckich
Jakie wykroczenia dotyczące kredytów konsumenckich przewiduje kodeks wykroczeń? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl.
25 lutego 2020
Kiedy możliwe jest zastosowanie pouczenia?
W jakich przypadkach możliwe jest zastosowanie pouczenia? Jakie znaczenie ma pouczenie na gruncie polskiego kodeksu wykroczeń?
18 lutego 2020
Kolejne zmiany w prawie drogowym. Czy będzie bezpieczniej?
Tragiczny wypadek na ul. Sokratesa w Warszawie podgrzał temperaturę dyskusji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jakie zmiany w prawie drogowym nas czekają?
5 lutego 2020
Rodzaje mandatów karnych
Gotówkowy, kredytowy, zaoczny - czym różnią się rodzaje mandatów karnych? W jakich przypadkach mogą zostać nałożone poszczególne rodzaje?
3 lutego 2020
Nałożenie grzywny w drodze mandatu. Odmowa przyjęcia mandatu
Jakie są przesłanki nałożenia grzywny w formie mandatu? Dowiedz się, jakie skutki niesie za sobą odmowa przyjęcia mandatu.