Tag: wypowiedzenie

7 września 2020
Odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę – opodatkowanie
Czy odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę podlega opodatkowaniu? Co na ten temat mówią przepisy prawa? Dowiedz się więcej
27 sierpnia 2020
Zwolnienie pracownika - jak rozstać się z pracownikiem zgodnie z prawem?
Jak rozstać się z pracownikiem zgodnie z prawem? Jak powinno przebiegać zwolnienie pracownika? Dowiedz się więcej na ten temat.
17 sierpnia 2020
Kredyt konsumencki – czym jest? Jak od niego odstąpić?
Kredyt konsumencki to jeden z najczęściej zaciąganych przez Polaków kredytów. Co trzeba wiedzieć na jego temat przez zaciągnięciem kredytu?
17 grudnia 2019
Przyjście do pracy pod wpływem alkoholu – konsekwencje
W jaki sposób odbywa się kontrola trzeźwości w pracy? Kto może wykonać badanie? Jakie mogą być konsekwencje przyjścia do pracy pod wpływem alkoholu?
18 października 2019
Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę z ciężarną?
W jakich sytuacjach pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z ciężarną kobietą? Dowiedz się, czy można zwolnić kobietę w ciąży!
13 sierpnia 2019
Ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę
Kodeks pracy oraz przepisy szczególne wprowadzają pewne ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę. Kogo obejmuje ochrona przed wypowiedzeniem?
11 lipca 2019
Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę z powodu choroby?
Decyzję o wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę należy odpowiednio uzasadnić. Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę z powodu choroby?
9 maja 2019
Wysoki wynik na alkomacie pracodawcy nie wystarczy do zwolnienia pracownika
Samo podejrzenie nietrzeźwości pracownika na podstawie obserwacji nie uzasadnia wręczenia wypowiedzenia. Należy przeprowadzić odpowiednie badanie
11 marca 2019
Czym jest odstąpienie od umowy? - Encyklopedia Prawa
Odstąpienie od umowy - cechy, pojęcie i funkcja. Jakie są rodzaje odstąpień od umowy? W jaki sposób można odstąpić od umowy?
5 marca 2019
Kiedy rozpoczyna się „dzień” wolny od pracy?