Tag: zabójstwo

5 września 2019
Eutanazja w Polsce i Europie
Z każdym kolejnym przypadkiem eutanazji na świecie pojawiają się nowe wątpliwości co do słuszności zabiegu. Sprawdź, co na temat eutanazji mówi polskie prawo!
30 sierpnia 2019
Morderstwo a zabójstwo – czym się różnią?
Morderstwo a zabójstwo – czy te pojęcia oznaczają to samo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem! | kruczek.pl
9 sierpnia 2019
Charles Manson – co się stało "pewnego razu w Hollywood"?
Charles Manson - historia przywódcy sekty, z której rąk zginęła Sharon Tate. Zabiła ją Susas Atkins. Roman Polański, mąż zamordowanej przebywał poza domem.
12 lipca 2019
Junko Furuta – 44 dni tortur japońskiej nastolatki
Junko Furuta - historia dziewczyny, która przez 44 dni była gwałcona i torturowana przez czwórkę chłopców, którzy razem z nią uczęszczali do szkoły.
21 czerwca 2019
Karl Denke - morderstwo, ludzkie mięso i zbiorowy wegetarianizm
Karl Denke - seryjny morderca i kanibal grasujący na terenie dzisiejszych Ziębic. Zabijał bezdomnych, a z ich ciał tworzył przetwory mięsne, paski i mydło.
3 czerwca 2019
Jeanne Weber - seryjna morderczyni dzieci
Jeanne Weber (Ogrzyca z Paryża) - francuska seryjna morderczyni. W swojej niechlubnej karierze zabiła 10 małych dzieci, w tym troje własnych.
14 maja 2019
Kolejne uwagi RPO do zmian w kodeksie karnym
Zmiany w kodeksie karnym - jakie uwagi zgłasza RPO? Czy projekt zmian w kodeksie karnym nadal charakteryzuje się nadmierną represyjnością? Co należy zmienić
13 maja 2019
Javed Iqbal - pedofil, który zgwałcił i zabił 100 chłopców
Javed Iqbal - pedofil i morderca. Pod koniec lat 90-tych w Pakistanie zgwałcił i zamordował 100 chłopców. Ciała ofiar rozpuszczał w beczkach pełnych kwasu.
29 kwietnia 2019
Zabójstwa, które wstrząsnęły światem - Czarna Dalia
Czarna Dalia - Elisabeth Short została zamordowana w 1946 r. Było to jedno z najbardziej brutalnych morderstw w historii USA. Kim był Zabójca ze szminką?
23 kwietnia 2019
Polscy seryjni mordercy - Karol Kot
Karol Kot, Wampir z Krakowa, Krwawy Lolo - chłopiec o twarzy anioła, który napadał na staruszki i brutalnie zamordował małe dziecko.