Tag: zakład pracy

23 kwietnia 2021
Projekt wytycznych dla szczepień w zakładach pracy
Coraz więcej wiadomo o szczepieniach w zakładach pracy. Kto będzie mógł zaszczepić się w zakładzie pracy? Kiedy będą możliwe szczepienia w miejscach pracy?
1 lipca 2019
Monitoring w miejscu pracy
Monitoring w miejscu pracy – czy legalny? Kiedy można zamontować monitoring w zakładzie pracy? Co jeśli monitoring narusza prawa pracownika do prywatności?
6 czerwca 2019
Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu?
Odwołanie pracownika z urlopu - czy pracodawca może to zrobić? Kto ponosi koszty decyzji pracodawcy związane z odwołaniem pracownika z urlopu?
21 maja 2019
Nagroda jubileuszowa dla pracownika
20 maja 2019
Środki wyodrębnione na cele socjalne w ramach ZFŚS zwolnione z podstawy wymiaru składki
17 maja 2019
Kryteria oceny sytuacji materialnej pracownika
19 kwietnia 2019
Zamknięta szkoła? Rodzic nie zawsze dostanie wolne
Strajk nauczycieli. Jak radzą sobie rodzice uczniów? Czy można zabrać dziecko do pracy albo wziąć okolicznościowe wolne? Kto ma taką możliwość?
10 kwietnia 2019
Regulamin wynagradzania w zakładzie pracy
Regulamin wynagradzania ustala warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń dot. pracy. Co powinien zawierać? kiedy jest konieczny?
5 kwietnia 2019
Zadaniowy system czasu pracy
Czym charakteryzuje się zadaniowy system pracy? Dowiedz się więcej na temat systemu czasu pracy. W jakich przypadkach sprawdzi się zadaniowy system pracy?
28 marca 2019
Strony stosunku pracy - definicja pracownika i pracodawcy
Stronami każdej umowy o pracę jest pracownik oraz pracodawca. Kto może zostać pracownikiem? Kto dokładnie jest pracodawcą - zakład pracy czy prezes spółki?