Tag: zatrzymanie

12 lipca 2019
Zatrzymanie procesowe
Zatrzymanie jest jedną z czynności podejmowanych w ramach postępowania karnego. Podlega ono rygorystycznym zasadom, ponieważ ingeruje w wolność osobistą.
4 lipca 2018
Doprowadzenie do izby wytrzeźwień – odszkodowanie
W poprzednich częściach cyklu zostały omówione poszczególne etapy zatrzymania i doprowadzenia do izby wytrzeźwień wraz ze środkiem zaskarżenia. Co w przypadku, gdy nastąpi niesłuszne lub niezgodne z prawem zatrzymanie? Czy zatrzymanemu przysługuje roszczenie o odszkodowanie lub zadośćuczynienie? Dowiedz się więcej!
4 lipca 2018
Uprowadzenie dziecka - kiedy możemy mówić o porwaniu dziecka?
Porwanie dziecka - kiedy zatrzymanie dziecka ma charakter bezprawny? Co grozi za uprowadzenie dziecka? Sprawdź, jak porwanie dziecka jest definiowane przez prawo!
2 lipca 2018
Doprowadzenie do izby wytrzeźwień - zatrzymanie
Oprócz zatrzymania procesowego, uregulowanego w art. 243 – 248 KPK, polski system prawny zna jeszcze inne rodzaje zatrzymania. W pierwszym artykule z cyklu tekstów dotyczących prawnych kwestii doprowadzenia do izby wytrzeźwień opisane zostało zatrzymanie administracyjne.
22 czerwca 2018
Pierwsze zarzuty i aresztowanie w sprawie GetBack SA
Ciąg dalszy kontrowersji dotyczących działania spółki GetBack SA. Znane są pierwsze zarzuty. jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapoznaj się z treścią artykułu. Oprócz informacji dotyczących GetBack SA dowiesz się więcej na temat prowadzenia samego śledztwa.