Tag: zezwolenie

23 stycznia 2019
Cofnięcie zezwolenia na prowadzenie apteki
21 stycznia 2019
Mam dobry aparat w smartfonie – czyli kiedy mogę wrzucić zdjęcie z inną osobą i o co chodzi z tym rozpowszechnianiem wizerunku?
Nasz wizerunek jest dobrem osobistym i podlega ochronie prawnej. Kiedy możemy użyć wizerunku osoby ze zdjęcia? Czy zgoda tej osoby zawsze jest konieczna?
2 listopada 2018
Uznaniowy charakter udzielenia pozwolenia na wycięcie drzew lub odmowy wydania takiego pozwolenia
Jak wygląda procedura usunięcia drzewa lub krzewu z terenu nieruchomości lub jej części. Jak uzyskać zezwolenie? Więcej dowiesz się, odwiedzając kruczek.pl
3 października 2018
Licencja - by robić coś, co jest zakazane
Co oznaczają prawa autorskie i udzielanie licencji? Zobacz, czym charakteryzuje się prawo własności intelektualnej. Więcej na Kruczek.pl
12 września 2018
Czym różni się koncesja od zezwolenia?
Czym koncesja różni sie od zezwolenia? Poznaj przepisy normujące udzielanie koncesji i zezwolenia. Czy mamy do czynienia z ograniczeniem swobody?
10 września 2018
Legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce trwa miesiącami. Rzecznik interweniuje w MSWiA
Do Biura RPO wpływają liczne skargi na przewlekłość postępowań prowadzonych przez wojewodów w sprawach legalizacji pobytu cudzoziemców. Dowiedz się więcej!
3 lipca 2018
Zasady podróżowania ze zwierzętami towarzyszącymi w granicach Unii Europejskiej
Zasady podróżowania ze zwierzętami towarzyszącymi w granicach Unii Europejskiej zostały określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 576/2013 z dnia 12 czerwca 2013 r. Poznaj zasady dotyczące przemieszczania zwierząt o charakterze niehandlowym.
13 października 2017
Praca dla cudzoziemca