Tag: znak towarowy

8 października 2019
Ochrona znaku towarowego - dlaczego warto i ile to kosztuje?
Ochrona znaku towarowego i opłata za ochronę znaku towarowego. Dlaczego warto? Ile kosztuje zabezpieczenie na terenie Polski, UE i na świecie?
30 września 2019
Znak towarowy - co to właściwie jest?
Czym jest znak towarowy? Dlaczego warto go chronić? Jak wygląda jego użycie w praktyce? Daowiedz się jak chronić własną markę!
23 sierpnia 2019
Łatwiejsze zgłaszanie znaków towarowych
Do konsultacji został przekazany projekt rozporządzenia w sprawie dokonywania zgłoszeń znaków towarowych. Czy zgłaszanie znaku towarowego będzie łatwiejsze?
29 lipca 2019
Co grozi za sprzedaż podróbek?
Towary podrabiane na ogół cieszą się dużą popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z niższą ceną i większą dostępnością. Co grozi za sprzedaż podróbek?
26 czerwca 2019
Adidas i "trzy paski" - niemiecka firma traci wyłączność
Adidas i jego charakterystyczne "trzy paski". Niemiecka firma traci wyłączność do używania znaku towarowego jakim są trzy paski. Dlaczego tak się stało?
9 maja 2019
Niekonwencjonalne znaki towarowe – charakterystyka
Niekonwencjonalne znaki towarowe dzielimy na oznaczenia widzialne i oznaczenia niewidzialne. Jak budować markę przy pomocy dotyku, zapachu i smaku?
2 maja 2019
Konwencjonalne znaki towarowe - charakterystyka
Towarowy znak słowny i towarowy znak graficzny to tzw. konwencjonalne znaki towarowe. Czym się charakteryzują i jak powstają?
27 lutego 2019
Zmiana definicji znaku towarowego. Łatwiej zarejestrujesz dźwięk
Jak zdefiniować znak towarowy? Rozwój technologiczny i zmiany trendów rynkowych wpływają na kształt prawa. Zobacz, jak zmieni się definicja znaku towarowego
7 lutego 2019
McDonald’s stracił wyłączne prawo do serwowania Big Maca. Co na to konkurencja?
Big Mac nie tylko w McDonald's! Właściciel amerykańskiej sieci stracił prawo do nazwy swojej słynnej kanapki. Sprawdź, kto wygrał walkę o znak towarowy.
8 listopada 2018
Alibaba walczy o swój znak towarowy
Alibaba pozwał w kwietniu bieżącego roku korporację kryptowalutową o nazwie Alibabacoin w zwiazku z bezprawnym użyciem jego znaku towarowego.