Tag: prawo pracy

21 stycznia 2020
Ustawa emerytalna: kto jest osobą niezdolną do pracy?
Kim jest osoba niezdolna do pracy? Kiedy możemy mówić o całkowitej niezdolności do pracy, a kiedy o niezdolności częściowej?
9 stycznia 2020
Praca zimą – obowiązki pracodawcy
Jakie są obowiązki pracodawcy podczas pracy zimą? Sprawdź, co można zrobić, gdy pracodawca nie wypełnia swoich obowiązków.
17 grudnia 2019
Przyjście do pracy pod wpływem alkoholu – konsekwencje
W jaki sposób odbywa się kontrola trzeźwości w pracy? Kto może wykonać badanie? Jakie mogą być konsekwencje przyjścia do pracy pod wpływem alkoholu?
13 listopada 2019
Skrócenie okresu zwolnienia lekarskiego – czy jest możliwe?
Czy istnieje możliwość skrócenia okresu zwolnienia lekarskiego? Jakie są konsekwencje pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?
28 października 2019
Rozwiązanie umowy o pracę z powodu opóźnień w wypłacie wynagrodzenia. Czy zawsze jest dopuszczalne?
Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia to jawne naruszenie obowiązków pracodawcy. Czy jednak takie zaniedbanie uprawnia pracownika do rozwiązania umowy o pracę?
18 października 2019
Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę z ciężarną?
W jakich sytuacjach pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z ciężarną kobietą? Dowiedz się, czy można zwolnić kobietę w ciąży!
4 października 2019
Inspektor PIP zmieni umowę zlecenie w umowę o pracę?
PIP planuje złożenie projektu zmian, które miałyby zwiększyć uprawnienia inspektorów PIP. Czy będą oni mogli przekształcać umowy zlecenie w umowy o pracę?
20 września 2019
Państwowa Inspekcja Pracy może nakazać wypłatę wynagrodzenia. Co to oznacza?
Co zrobić w przypadku niewypłaconego wynagrodzenia przez pracodawcę? Czy Państwowa Inspekcja Pracy może nakazać wypłatę wynagrodzenia?
17 września 2019
Dresscode w pracy – czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju?
Czy sztywny dresscode w pracy może być wymagany? Jakie są granice ingerencji w strój pracownika? Sprawdź, czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju!
9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
1 2 3 5