Tag: prawo pracy

13 listopada 2019
Skrócenie okresu zwolnienia lekarskiego – czy jest możliwe?
Czy istnieje możliwość skrócenia okresu zwolnienia lekarskiego? Jakie są konsekwencje pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?
28 października 2019
Rozwiązanie umowy o pracę z powodu opóźnień w wypłacie wynagrodzenia. Czy zawsze jest dopuszczalne?
Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia to jawne naruszenie obowiązków pracodawcy. Czy jednak takie zaniedbanie uprawnia pracownika do rozwiązania umowy o pracę?
18 października 2019
Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę z ciężarną?
W jakich sytuacjach pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z ciężarną kobietą? Dowiedz się, czy można zwolnić kobietę w ciąży!
4 października 2019
Inspektor PIP zmieni umowę zlecenie w umowę o pracę?
PIP planuje złożenie projektu zmian, które miałyby zwiększyć uprawnienia inspektorów PIP. Czy będą oni mogli przekształcać umowy zlecenie w umowy o pracę?
20 września 2019
Państwowa Inspekcja Pracy może nakazać wypłatę wynagrodzenia. Co to oznacza?
Co zrobić w przypadku niewypłaconego wynagrodzenia przez pracodawcę? Czy Państwowa Inspekcja Pracy może nakazać wypłatę wynagrodzenia?
17 września 2019
Dresscode w pracy – czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju?
Czy sztywny dresscode w pracy może być wymagany? Jakie są granice ingerencji w strój pracownika? Sprawdź, czy pracodawca może wymagać konkretnego stroju!
9 września 2019
Od nowego roku koszty zatrudnienia na umowę o pracę mają być niższe
Umowa o pracę wiąże się z wysokimi kosztami zatrudnienia. Od przyszłego roku koszty zatrudnienia mają być jednak niższe. Dowiedz się, ile wyniosą!
13 sierpnia 2019
Ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę
Kodeks pracy oraz przepisy szczególne wprowadzają pewne ograniczenia w możliwości wypowiadania umów o pracę. Kogo obejmuje ochrona przed wypowiedzeniem?
2 sierpnia 2019
Jakie są obowiązki pracownika?
Kodeks pracy nakłada na pracownika szereg obowiązków związanych z wykonywaniem pracy. Jakie są obowiązki pracownika? Co trzeba o nich wiedzieć?
31 lipca 2019
Kim jest bezrobotny? Jakie rodzaje bezrobocia wyróżniamy?
Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła w maju 5,4%. Jaka jest definicja bezrobotnego? Jakie rodzaje bezrobocia wyróżniamy?
1 2 3 5