Kategoria: Prawo podatkowe

10 sierpnia 2020
Podatek od spadków i darowizn
Czym jest podatek od spadków i darowizn? Kto musi pamiętać o jego płatności? Do kiedy trzeba go zapłacić? Dowiedz się więcej.
7 sierpnia 2020
Podatek PCC – poradnik
Zawierasz umowę? Jeśli nie płacisz podatku VAT, zapłacisz podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Sprawdź, kto musi płacić taki podatek.
6 sierpnia 2020
Poradnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)
Podatek PIT płacą osoby fizyczne od uzyskanych dochodów. Sprawdź, co należy wiedzieć o PIT, by prawidłowo się rozliczyć z urzędem skarbowym.
28 lipca 2020
Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem na płaszczyźnie podatkowej
Zarząd sukcesyjny jest instrumentem pozwalającym rodzinie na kontynuowanie działalności zmarłego przedsiębiorcy. Co warto wiedzieć na ten temat?
24 lipca 2020
Samochód w działalności a VAT naliczony
Samochód w działalności a VAT naliczony - kiedy następuje odliczenie 50%, a kiedy 100%? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
22 lipca 2020
VAT należny a VAT naliczony
Czym właściwie jest VAT należny i VAT naliczony? Dlaczego ich rozróżnienie ma znaczenie? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
16 lipca 2020
Faktura elektroniczna
Dzisiejsza faktura nie jest już tym dokumentem, którym była jeszcze 10 czy 20 lat temu. Na jakich zasadach funkcjonuje faktura elektroniczna?
9 lipca 2020
Podatek od smartfonów wkrótce wejdzie w życie?
Resort kultury pracuje nad projektem ustawy wprowadzającym m.in. podatek od smartfonów. Sprawdź, jakie są założenia projektu!
6 lipca 2020
Faktura - jakie dane powinny być na niej zawarte?
Faktura jest dokumentem wystawionym przez podatnika VAT w związku z dokonaniem sprzedaży towaru bądź usługi. Jakie dane powinny znaleźć się na fakturze?
2 lipca 2020
Podatek od Netflixa, CDA, HBO, Ipla – nowy podatek cyfrowy
Od 1 lipca funkcjonuje nowy podatek, który muszą płacić serwisy VOD. Kto musi zapłacić nowy podatek cyfrowy? Dowiedz się więcej.