Kategoria: Prawo podatkowe

29 maja 2020
Odpowiedzialność podatnika pozostającego w związku małżeńskim
Jak wygląda odpowiedzialność podatnika, który pozostaje w związku małżeńskim? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
27 maja 2020
Terminy podatkowe - jak je obliczać?
Co zrobić, gdy termin wskazany w ustawie przypada w sobotę lub dzień wolny od pracy? Jak wtedy liczyć terminy podatkowe? Dowiedz się więcej.
22 maja 2020
Czym jest obowiązek podatkowy?
Czym jest obowiązek podatkowy? Z czego wynika? Czym różni się od zobowiązania podatkowego? Dowiedz się więcej na ten temat.
4 maja 2020
Podatek od Netflixa? Czyli nowy plan na podatek cyfrowy
Temat wprowadzenia podatku cyfrowego wraca regularnie co jakiś czas. Czy podatek od Netflixa zostanie wprowadzony w życie?
15 kwietnia 2020
Czy strona internetowa może być kosztem podatkowym?
Strona internetowa a koszty podatkowe - czy strona internetowa może być kosztem podatkowym? Dowiedz się więcej na ten temat.
15 kwietnia 2020
Kiedy powstaje zaległość podatkowa?
Zaległość podatkowa to podatek niezapłacony w terminie. Będzie to również zaliczka lub rata podatku. Co trzeba wiedzieć na temat zaległości podatkowej?
14 kwietnia 2020
Import sprzętu medycznego zwolniony z VAT i cła
Komisja UE uregulowała import sprzętu medycznego, a w szczególności tematem zwolnienia ich z ceł i podatków. Jak została rozwiązana sprawa?
3 kwietnia 2020
Na czym polega estoński CIT i czy sprawdzi się w Polsce?
Na czym polega estoński CIT? Kto może skorzystać na takim rozwiązaniu i jaki jest jego cel? Czy estoński CIT ma szanse powodzenia w Polsce?
2 kwietnia 2020
Czym jest interpretacja podatkowa?
Czym jest interpretacja podatkowa? Jakie są jej rodzaje? Sprawdź, co warto koniecznie wiedzieć na temat interpretacji podatkowej.
27 marca 2020
Koronawirus a podatki
Obecnie obowiązujący stan epidemii nie pozostaje bez wpływu na stan gospodarki naszego Państwa. Jaki wpływ na podatki będzie miał koronawirus?
1 2 3 17