Kategoria: Prawo podatkowe

21 lutego 2020
Uchylanie się od opodatkowania
Kodeks karny skarbowy penalizuje uchylanie się od opodatkowania. Jakie konsekwencje takich działań przewiduje kodeks? Dowiedz się więcej.
20 lutego 2020
Czy warto podnosić podatki? Krzywa Laffera w praktyce
Czy warto podnosić podatki? Od czego zależą podwyżki podatków? Czym w praktyce jest Krzywa Laffera i jak działa? Dowiedz się więcej.
20 lutego 2020
Kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn
Ile wynoszą kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn? Dowiedz się więcej, co na ten temat mówią przepisy prawa.
13 lutego 2020
Split payment – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Czym w praktyce jest split payment? Dlaczego warto z niego korzystać? Dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o split payment!
10 stycznia 2020
Prawo podatkowe i system podatkowy w Polsce
Czym charakteryzuje się prawo podatkowe? Z czego składa się system podatkowy w Polsce? Dowiedz się więcej na temat prawa podatkowego.
29 listopada 2019
Nowa matryca stawek VAT
Do tej pory identyfikacja towarów i usług na potrzeby podatku VAT odbywała się przy zastosowaniu Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Od kiedy wejdzie w życie nowa matryca stawek VAT?
8 października 2019
Co grozi za fałszowanie znaku akcyzy?
Podrabianie lub przerabianie znaków akcyzy jest przestępstwem regulowanym przez polski kodeks karny skarbowy. Jaka kara przewidziana jest dla sprawcy?
2 października 2019
Bezpodstawny zwrot podatku
Czym jest bezpodstawny zwrot podatku? Jakie konsekwencje przewidują przepisy prawa w przypadku oparcia wniosku o zwrot podatku na nieprawdziwych okolicznościach?
1 października 2019
Czym są puste faktury VAT? Jakie są konsekwencje ich wystawienia?
Czym są tzw. puste faktury VAT? Jak wyglądają kwestie podatkowe takiej faktury i czy grozi odpowiedzialność za pozostawienie ich w obiegu?
25 września 2019
Konsekwencje uporczywego niepłacenia podatku
Uporczywe niepłacenie podatku jest jednym z najczęściej popełnianych podatkowych czynów zabronionych. Jakie są konsekwencje uporczywego niepłacenie podatku?