Kategoria: Prawo bankowe i finansowe

24 czerwca 2020
Czym jest rachunek maklerski?
Do czego potrzebny jest rachunek maklerski? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku maklerskiego? Dowiedz się więcej na ten temat.
18 czerwca 2020
Fundusze private equity
Czym jest private equity? Jakie podmioty dokonują inwestycji private equity w Polsce? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
17 czerwca 2020
Blokada konta bankowego - kiedy może mieć miejsce
Kiedy może mieć miejsce blokada konta bankowego? Co zrobić w takiej sytuacji? Dowiedz się więcej na temat blokady konta bankowego.
9 czerwca 2020
Czym jest Venture Capital? Wady i zalety
Venture capital to inwestycje kapitałowe, które są dokonywane na rynku pozagiełdowym. Jakie są zalety i wady venture capital?
8 czerwca 2020
Fundusz ETF – bardziej opłacalny od klasycznego funduszu?
Czym są fundusze ETF? Czy fundusz ETF jest bardziej opłacalny od klasycznych funduszy? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
25 maja 2020
Kim są dostawcy usług płatniczych?
W polskim systemie prawnym dostępny jest szereg form dostawców usług płatniczych. Kim są dostawcy usług płatniczych? Dowiedz się więcej.
19 maja 2020
Upadłość banku - co stanie się z pieniędzmi znajdującymi się na koncie?
Czy upadłość banku jest możliwa? Co stanie się wtedy z pieniędzmi, które znajdują się na koncie? Dowiedz się więcej na ten temat.
18 marca 2020
Obniżone stopy procentowe NBP w walce ze skutkami koronawirusa
Rada Polityki Pieniężnej podjęła uchwałę obniżającą stopy procentowe NBP w związku z koronawirusem. Co w praktyce oznaczają obniżone stopy procentowe?
9 marca 2020
Czy bank może zmienić oprocentowanie kredytu?
Czy zmiana oprocentowania kredytu przez bank jest możliwa? Co można zrobić w takim przypadku? Dowiedz się więcej na ten temat.
20 lutego 2020
Spłaciłeś pożyczkę przed czasem? Dostaniesz częściowy zwrot prowizji!
Wielu pożyczkobiorców zastanawia się, czy wcześniejsza spłata pożyczki jest opłacalna. Czy w takim przpadku należy się częściowy zwrot prowizji?
1 2 3 7