Kategoria: Prawo w biznesie

Słowo „biznes” pochodzi od angielskiego „busy” – być zajętym. Pojęcie to nadano nieprzypadkowo, ponieważ przedsiębiorcy nigdy nie mają czasu na odpoczynek. Rynek podlega ciągłym i nieuchronnym zmianom, a każdy kto pragnie osiąść na laurach zostaje w tyle.

Prawo w biznesie powstało po to, by nadążyć za zmianami. Prawnik musi być tak elastyczny jak przedsiębiorca, któremu pomaga. Jego zadaniem jest pamiętać o tym, o czym podmiot kierujący biznesem może zapomnieć troszcząc się o firmę i klienta – o prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Kruczek.pl powstał, by stać się tym prawnikiem. Prawo w biznesie powstało zaś po to, by osoby zainteresowane tematem poznały swoje prawa i obowiązki w szybki i przystępny sposób. Prawo w biznesie to nie tylko wskazówki dla młodych przedsiębiorców. To także ogromny zasób wiadomości z dziedzin prawa, które z pewnością przydadzą się każdemu podmiotowi działającemu na rzecz wytwarzania dóbr lub usług w celach komercyjnych.

W kategorii Prawo w biznesie znajdziesz przede wszystkim informację z takich dziedzin jak:

  • prawo, zarządzanie, finanse i rachunkowość,
  • organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • prowadzenie spółki osobowej i spółki kapitałowej,
  • najważniejsze zmiany dotyczące przedsiębiorców,
  • porady związane z efektywnym działaniem przedsiębiorstwa
  • prawo kontraktów,
  • sytuacja podmiotu gospodarczego w stosunkach z organami administracji państwowej,
  • rodzaje finansowania podmiotów.

Kategoria - Prawo w biznesie, to nie tylko czysta informacja ale także obsługa prawna, która polega na stałej doraźnej lub stałej współpracy obejmującej przygotowywanie dokumentów, konsultowanie stanów faktycznych jak i wdrażanie w przedsiębiorstwie rozwiązań z zakresu audytu. Kruczek.pl to nie tylko portal prawniczy, ale także Twój pośrednik, który pomoże znaleźć Ci profesjonalistę mogącego pomóc w trudnej chwili. Ty prowadź swój biznes, a my poprowadzimy Ciebie.

11 lutego 2020
Obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o. o.
Kto ma obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o.o.? Co w przypadku, kiedy data wypłaty dywidendy nie zostanie określona?
16 stycznia 2020
Transfer majątku, bankructwo pozorne i nieumyślne, czyli pokrzywdzenie wierzycieli
Ucieczka z majątkiem przez dłużnika? Co może zrobić wierzyciel? Czym jest bankructwo pozorne a czym bankructwo nieumyślne?
10 stycznia 2020
Zmiany 2020 – ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych
9 stycznia 2020
Zakaz handlu również na stacji benzynowej? PIP jest na "TAK"
3 stycznia 2020
NIP na paragonie? Jeżeli chcesz fakturę, musisz tego dopilnować!
Od 1 stycznia 2020 przedsiębiorcy mogą wystawić fakturę do paragonu jedynie w sytuacji, gdy sprzedawca zamieści NIP na paragonie. Dowiedz się więcej!
2 stycznia 2020
Rzemieślniku! Od 1 stycznia możesz założyć spółkę
Od 1 stycznia 2020 r. każdy rzemieślnik pracujący na terenie Polski może przekształcić swoją działalność gospodarczą w spółkę. Jak to zrobić?
18 listopada 2019
Kiedy sprzedaż lawinowa jest dozwolona?
System sprzedaży lawinowej jest co do zasady sprzeczny z zasadami uczciwej konkurencji. W jakich sytuacjach sprzedaż lawinowa jest jednak dozwolona?
19 września 2019
Korepetycje, zgoda sanepidu i działalność nierejestrowana
Korepetycje bez zakładania firmy? Zgoda sanepidu przy sprzedaży kanapek? Czym jest działalność nierejestrowana? Czy można tak sprzedawać alkohol?
10 września 2019
Płatność kartą od 10 zł? Czy prawo na to pozwala?
Płatność kartą od 10 zł? W Polsce można znaleźć miejsca, gdzie obok terminala spoczywa kartka: "płatność od...". Czy to legalne? Gdzie zgłosić problem?
25 lipca 2019
Markety będą płacić za marnowanie żywności
Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Co znalazło się w ustawie? Do czego będą zobowiązane markety?