Tag: pieszy

3 lipca 2019
Kiedy można przekraczać jezdnię poza przejściem dla pieszych?
Mandaty za przechodzenie poza przejściem dla pieszych należą do tych najbardziej znienawidzonych. Kiedy pieszy może przejść przez jezdnię poza przejściem?
3 czerwca 2019
Hulajnoga jak samochód? Szykuje się zmiana przepisów
Status elektrycznych hulajnóg ulegnie zmianie. Jak obecnie traktuje się hulajnogę? Czy elektryczna hulajnoga zostanie zrównana z samochodem?
8 kwietnia 2019
Jak zachować się na przejściu dla pieszych?
Przejście dla pieszych – kto ma pierwszeństwo? Jakie są obowiązki kierowców i pieszych? Kiedy zachować szczególną ostrożność na przejściu dla pieszych?
6 listopada 2018
Czy wykroczenie drogowe może popełnić tylko uczestnik ruchu – pieszy, kierowca i rowerzysta?
Wykroczenie drogowe może popełnić nie tylko uczestnik ruchu taki jak: pieszy, kierowca i rowerzysta. Sprawdź, kto jeszcze może popełnić takie wykroczenie.
10 sierpnia 2018
Wypadek! Kto właściwie jest winny?
W mediach aż roi się od różnego rodzaju wypadków, będących sensacją i dobrym materiałem na tekst czy program. Takie doniesienia prasowe najczęściej są jednak niepełne albo dotyka najmniej istotnych kwestii. Potem na tej podstawie internauci ferują wyroki. Czy rzeczywiście tak łatwo jest wskazać winnego?
25 kwietnia 2018
Czy kierowca ma prawo postąpić niezgodnie z poleceniem policjanta kierującego ruchem?
Dyspozycje policjanta mają pierwszeństwo przed przepisami ogólnymi, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Tak mówi teoria, czyli prawo o ruchu drogowym. W praktyce może się jednak okazać, że powyższy przepis nie będzie miał zastosowania. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo uczestników ruchu.
26 stycznia 2018
Czy niekorzystny dla potrąconego pieszego wyrok sądu karnego pozbawia go szans na odszkodowanie?