Tag: prawo autorskie

20 września 2019
Piractwo komputerowe i nielegalne oprogramowanie - czy za pobranie gry można iść do więzienia?
Piractwo komputerowe w Polsce. Czy za nielegalne oprogramowanie można iść do więzienia? Z jakich artykułów odpowie przed sądem pirat komputerowy?
29 lipca 2019
Co grozi za sprzedaż podróbek?
Towary podrabiane na ogół cieszą się dużą popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z niższą ceną i większą dostępnością. Co grozi za sprzedaż podróbek?
23 lipca 2019
Jak legalnie odtwarzać muzykę w knajpie?
Publiczne odtwarzanie muzyki wymaga uiszczenia opłaty za prawa autorskie. Jak legalnie odtwarzać muzykę w restauracji i innych miejscach?
17 czerwca 2019
Nowe sądy dla rozstrzygania sporów o kradzież intelektualną
Spory o kradzież intelektualną - zmiany w kodeksie postępowania cywilnego zakładają wprowadzenie odrębnego sądownictwa odnośnie własności intelektualnej.
26 marca 2019
Dyrektywa UE w sprawie praw autorskich (ACTA 2) przyjęta
Porozumienie krajów UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie ACTA 2. Co zmienia dyrektywa UE w sprawie praw autorskich?
22 marca 2019
Reklama online - coraz częściej wybierana opcja
Reklama online. Na czym polega mechanizm marketingu w sieci i czy opłaca się w niego inwestować? Kiedy reklama przeradza się w czyn nielegalnej konkurencji?
5 lutego 2019
„Urban Legends” prawa autorskiego
Problematyka prawa autorskiego dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, szczególnie teraz, w dobie internetu na masową skalę udostępmniamy różne materiały.
23 stycznia 2019
"Zróbmy sobie fotkę i wrzućmy ją na..." - Prawo do zdjęć na Instagramie
Czy zdjęcie udostępniane na Instagramie jest w jakikolwiek sposób chronione prawem? Warto znać regulamin portalu, a co za tym idzie - swoje prawa.
3 października 2018
Licencja - by robić coś, co jest zakazane
Co oznaczają prawa autorskie i udzielanie licencji? Zobacz, czym charakteryzuje się prawo własności intelektualnej. Więcej na Kruczek.pl
27 sierpnia 2018
Utwór jako przedmiot prawa autorskiego
Przedmiotem prawa autorskiego jest przejaw ludzkiej działalności twórczej. Kiedy możemy mówić, że mamy do czynienia z utworem? Poznaj cechy utworu.