Tag: prawo autorskie

28 listopada 2019
Co może zrobić twórca w przypadku naruszenia autorskich praw osobistych?
Jakie roszczenia przysługują twórcy w przypadku naruszenia autorskich praw osobistych? Dowiedz się, w jaki sposób są chronione autorskie prawa osobiste!
5 listopada 2019
Czy pisanie za kogoś prac na uczelnię jest legalne?
Znalezienie ogłoszeń dotyczących pisania prac naukowych nie stanowi problemu. A co na to prawo? Sprawdź, czy pisanie pracy za kogoś jest legalne!
25 października 2019
Przywłaszczenie autorstwa – konsekwencje
Oprócz roszczeń cywilnoprawnych, pewne rodzaje naruszeń praw autorskich podlegają odpowiedzialności karnej. Jaką karę można ponieść za przywłaszczenie autorstwa?
20 września 2019
Piractwo komputerowe i nielegalne oprogramowanie - czy za pobranie gry można iść do więzienia?
Piractwo komputerowe w Polsce. Czy za nielegalne oprogramowanie można iść do więzienia? Z jakich artykułów odpowie przed sądem pirat komputerowy?
29 lipca 2019
Co grozi za sprzedaż podróbek?
Towary podrabiane na ogół cieszą się dużą popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z niższą ceną i większą dostępnością. Co grozi za sprzedaż podróbek?
23 lipca 2019
Jak legalnie odtwarzać muzykę w knajpie?
Publiczne odtwarzanie muzyki wymaga uiszczenia opłaty za prawa autorskie. Jak legalnie odtwarzać muzykę w restauracji i innych miejscach?
17 czerwca 2019
Nowe sądy dla rozstrzygania sporów o kradzież intelektualną
Spory o kradzież intelektualną - zmiany w kodeksie postępowania cywilnego zakładają wprowadzenie odrębnego sądownictwa odnośnie własności intelektualnej.
26 marca 2019
Dyrektywa UE w sprawie praw autorskich (ACTA 2) przyjęta
Porozumienie krajów UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w sprawie ACTA 2. Co zmienia dyrektywa UE w sprawie praw autorskich?
22 marca 2019
Reklama online - coraz częściej wybierana opcja
Reklama online. Na czym polega mechanizm marketingu w sieci i czy opłaca się w niego inwestować? Kiedy reklama przeradza się w czyn nielegalnej konkurencji?
5 lutego 2019
„Urban Legends” prawa autorskiego
Problematyka prawa autorskiego dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, szczególnie teraz, w dobie internetu na masową skalę udostępmniamy różne materiały.