Tag: sport

10 maja 2019
Biegaczka Caster Semenyi ma za dużo testosteronu. Musi zmniejszyć jego poziom
Biegaczka Caster Semenyi ma za dużo testosteronu. Czy żeby móc wystartować w zawodach, musi zmniejszyć jego poziom? Co na to Sportowy Trybunał Arbitrażowy?
8 maja 2019
Doping w sporcie – regulacje prawne
Doping w sporcie, mimo wysokich kar i licznych kontroli, nadal jest obecny. Jakie przepisy regulują postępowanie antydopingowe?
26 kwietnia 2019
Jak zostać agentem piłkarskim?
Agent piłkarski na rynku polskim i zagranicznym. Jak zostać pośrednikiem transakcyjnym i czy warto? Jakie wymogi należy spełnić?
24 kwietnia 2019
Technologia w sporcie: VAR i inne systemy wsparcia sędziów
Technologia w sporcie. Systemy mające za zadanie eliminować pomyłki sędziów są niezwykle pomocne. Czym jest Goal Line oraz VAR i gdzie mają zastosowanie?
15 stycznia 2019
Odpowiedzialność za spowodowanie wypadku na stoku narciarskim
Jazda na nartach staje się coraz bardziej popularna. Sport ten jest niestety obarczony dużym ryzykiem wypadku. Jak wygląda odpowiedzialność za szkody?
23 listopada 2018
Dziwne zapisy w kontraktach piłkarzy
W historii kontraktów piłkarskich znalazło się wiele nietypowych zapisów, które mogą zaskoczyć kibiców. Poznaj nietypowe klauzule pojawiające się w umowach.
19 listopada 2018
Ruben Semedo - piłkarz, który zmarnował karierę
18 października 2018
Mniej badań potrzebnych do startu w zawodach sportowych
Zgodnie z nowymi przepisami, do startu w zawodach sportowych wystarczy niebawem mniejsza ilość badań specjalistycznych. Więcej na kruczek.pl
17 września 2018
Fenomen prawa sportowego
Dowiedz się, czym jest prawo sportowe, jakie są jego źródła i dlaczego na całym świecie wzrasta zainteresowanie tą dyscypliną. Więcej na Kruczek.pl
18 lipca 2018
Prawo, które na zawsze zmieniło świat futbolu
Dowiedz się więcej o prawie, które na zawsze zmieniło świat piłki nożnej. Prawo Bosmana, bo o nim mowa, jest w piłce nożnej prawem zawodnika do wolnego transferu. W praktyce oznacza to możliwość odejścia z klubu za darmo po zakończeniu kontraktu i swobodę decydowania o przynależności klubowej.