Tag: zarządca

15 stycznia 2019
Odśnieżanie dachów - ryzyko, przepisy i kary
Odśnieżanie dachów - dlaczego należy odśnieżyć dach? Jakie kary grożą za niedopełnienie obowiązku? Kto odpowiada za nieodśnieżony dach?
29 sierpnia 2018
Śmierć firmy wraz z właścicielem? Ministerstwo Rozwoju ze wsparciem dla pracowników
Projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej jest częścią pakietu "100 zmian dla firm". Zasięg aktu prawnego ma objąć min. 2 mln polskich przedsiębiorców, którzy w większości prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.
28 czerwca 2018
Elementarz prawa restrukturyzacyjnego – zgromadzenie wierzycieli
Kolejna część cyklu - Elementarz prawa restrukturyzacyjnego. Tym razem poświęcona jest zgromadzeniu wierzycieli, kolegialnemu organowi, w ramach którego wierzyciele mogą realizować swoje uprawnienia. Posiada ono kompetencje do decydowania o formie zaspokojenia swoich wierzytelności oraz dalszym losie dłużnika.
25 maja 2018
Elementarz prawa restrukturyzacyjnego - nadzorca i zarządca
W postępowaniu restrukturyzacyjnym konieczny jest udział osoby, która będzie kontrolowała lub zastępowała dłużnika w zarządzaniu jego majątkiem. Taką osobą staje się nadzorca lub zarządca. Dowiedz się więcej na temat tego, kto może sprawować te funkcje i z czym się one wiążą. Wystarczy kliknąć. | kruczek.pl
11 października 2017
Prywatne blokady na koła nielegalne
Często spotyka się wśród zarządców dróg wewnętrznych egzekwowanie obowiązku opłaty, przez założenie blokady na koło pojazdu. Czy jest to zgodne z prawem?