Tag: zeznania

5 marca 2019
Jak zgłosić przestępstwo?
Przestępstwo można zgłosić na trzy sposoby: osobiście na policji lub w prokuraturze, pisemnie lub anonimowo. Co należy wiedzieć, zgłaszając przestępstwo?
25 lutego 2019
Świadek, świadek anonimowy, świadek koronny - charakterystyka
Instytucja świadka w Polsce. Kim jest świadek anonimowy? Kto zostaje świadkiem koronnym? Jakie formy ochrony przysługują świadkom?
27 września 2018
Krzywoprzysięstwo - kłamstwo, które może kosztować 8 lat życia
Czym jest krzywoprzysięstwo i co za nie może grozić? Zapoznaj się z przepisami Kodeksu karnego. Więcej na ten temat - Kruczek.pl
19 września 2018
Technika Reida – jak wymusić przyznanie się do winy?
Technika Reida jest dość kontrowersyjną metodą. Czy wymuszenie przyznania się do winy jest legalne? ? Dowiedz się o więcej. | kruczek.pl
20 lipca 2018
Świadek ma prawo żądać zwrotu kosztów podróży
Ustalenie właściwości miejscowej sądu leży w sferze jego obowiązków. Wezwanie do złożenia zeznań może przyjść z różnych części Polski. Co w takim razie z dojazdem i zwrotem kosztów podróży? Sprawdź, co i kiedy należy się świadkowi!
13 lipca 2018
Znaczenie badań znamion tanatycznych
W sprawach o morderstwo ujawnione ciało stanowi często jedyne źródło informacji o zaszłym wydarzeniu. Jego rola dowodowa w procesie jest tym większa, im mniej organy ścigania mogą zdać się na świadków czy zeznania osób postronnych. Czym są znamiona tanatyczne i jaką rolę pełnią w procesie sądowym? Dowiedz się więcej.
11 lipca 2018
Czy świadek zawsze musi odpowiadać na pytania?
Zgodnie z art. 177 § 1 KPK, osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania – przedstawić swoją wersję wydarzeń i ewentualnie odpowiedzieć na zadane pytania. Istnieją jednak pewne wyjątkowe sytuacje, w których może nastąpić odmowa zeznań - sprawdź, kiedy jest to możliwe?
19 czerwca 2018
Poczytaj mi, Wysoki Sądzie!
12 marca 2018
Oszustwo umów abonamentowych
27 lutego 2018
Mali przed ławą sędziowską