Tag: dowód

15 maja 2019
Podważenie mocy dowodowej opinii biegłego
Podważenie mocy dowodowej opinii biegłego - kiedy może nastąpić? Na czym polega specyfika dowodu z opinii biegłego? Jakie są kryteria oceny opinii biegłego?
15 marca 2019
Zeznania świadków - zasady, zakazy, procedura
Zeznania świadków nadal dostarczają najwięcej dowodów. Jak przygotować się do złożenia zeznań? Jak odnaleźć się w sądzie? Kto ma prawo zachować milczenie?
5 lutego 2019
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw!
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw. Sprawdź, dlaczego poszkodowani powinni spodziewać się takich nietypowych kontroli.
1 lutego 2019
Biegły nie ocenia jakości materiału dowodowego
27 listopada 2018
Wykorzystanie dowodu uzyskanego w wyniku kontroli
21 listopada 2018
Alfabet prawa: Ciężar dowodu
W procesie cywilnym nie zawsze zwycięży ta wersja, która rzeczywiście jest prawdziwa. Korzystny wyrok otrzyma osoba, która lepiej uzasadni swoje racje.
20 sierpnia 2018
Udostępnienie nagrań z wideorejestratora - czy policja ma prawo odmówić?
Zapisy wideo, rejestrowane przez policję, są podstawą wystawiania mandatów za dokonane wykroczenia drogowe. Dostęp do tego typu materiału dowodowego może stanowić jedyną linię obrony dla kierowcy w razie wypadku. Czy policja ma prawo odmówić udostępnienia nagrań z wideorejstratora? Sprawdź na kruczek.pl
10 sierpnia 2018
Wypadek! Kto właściwie jest winny?
W mediach aż roi się od różnego rodzaju wypadków, będących sensacją i dobrym materiałem na tekst czy program. Takie doniesienia prasowe najczęściej są jednak niepełne albo dotyka najmniej istotnych kwestii. Potem na tej podstawie internauci ferują wyroki. Czy rzeczywiście tak łatwo jest wskazać winnego?
31 lipca 2018
Pokwitowanie – as w rękawie dłużnika
Pokwitowanie jest oświadczeniem wiedzy wierzyciela, który niejako informuje o tym, że dłużnik spełnił świadczenie.Sprawdź, jaką formę powinno przyjąć pokwitowanie. Jakie dane muszą się znaleźć w pokwitowaniu, by było ono uznane za materiał dowodowy?
13 lipca 2018
Znaczenie badań znamion tanatycznych
W sprawach o morderstwo ujawnione ciało stanowi często jedyne źródło informacji o zaszłym wydarzeniu. Jego rola dowodowa w procesie jest tym większa, im mniej organy ścigania mogą zdać się na świadków czy zeznania osób postronnych. Czym są znamiona tanatyczne i jaką rolę pełnią w procesie sądowym? Dowiedz się więcej.