Tag: internet

26 czerwca 2019
Zniesławienie i znieważenie w internecie – konsekwencje hejtu internetowego
Zniesławienie i znieważenie - obraźliwe wpisy w internecie mogą wypełniać znamiona przestępstw regulowanych w kodeksie karnym. Hejt internetowy karany
21 maja 2019
UOKiK ostrzega przed fałszywymi stronami oferującymi szybkie płatności
Oszustwa internetowe. UOKiK ostrzega przed fałszywymi serwisami pośredniczącymi w płatnościach. Bankowość internetowa - zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
5 lutego 2019
„Urban Legends” prawa autorskiego
Problematyka prawa autorskiego dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, szczególnie teraz, w dobie internetu na masową skalę udostępmniamy różne materiały.
6 grudnia 2018
Algorytm wyszukiwarki Google naruszył dobra osobiste? Na to pytanie odpowie SN
Czy algorytm wyszukiwarki Google może naruszyć dobra osobiste? Na to pytanie odpowie SN. Poznaj stanowisko Sądu Okręgowego i Apelacyjnego w tej sprawie.
18 października 2018
TSUE: Nie każdy internetowy sprzedawca jest przedsiębiorcą
Czy wystawiając swoje towary przez Internet, możemy być utożsamiani z przedsiębiorcą.Czy stres w tym przypadku jest uzasadniony? Sprawdź na kruczek.pl
10 października 2018
Rzecznicy konsumentów prowadzą lekcje w szkołach
W niektórych szkołach pojawili się rzecznicy konsumentów. Czego uczniowie, i czy tylko uczcniowie, dowiadują się od rzeczników konsumentów? | Kruczek.pl
13 września 2018
ACTA 2.0 wejdzie w życie. Czy to koniec wolnego internetu?
13 września 2018
Umowa zawarta na odległość
Umowa zawarta na odległość musi spełniać pewne warunki, określone w przepisach praw. Dowiedz się, jaką umowę można uznać za umowę zawartą na odległość!
12 września 2018
Internet o prędkości 1 Gb/s. Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna konsultacje ws. NPS
6 września 2018
Odpowiedzialność administratora portalu internetowego za komentarze internautów
Jak kształtuje się odpowiedzialność administratora portalu internetowego za komentarze internautów? Sąd Najwyższy odniósł się do rozkładu ciężaru dowodu.