Tag: oświadczenie woli

14 marca 2019
Forma czynności prawnej
Niektóre rodzaje kontraktów wymagają dla swojej ważności formy szczególnej.Czym jest forma czynności prawnej? Czy zawsze warto korzystać z formy pisemnej?
8 marca 2019
Zobowiązanie do złożenia oświadczenia innego niż oświadczenie woli
4 lutego 2019
Ustna umowa pożyczki, czy warto ryzykować. Czy można odzyskać pieniądze?
Ustna umowa pożyczki jest formą wyrażenia wiążącego oświadczenia woli. Co zatem zrobić, by uchronić się przed utratą pieniędzy? Sprawdź, co należy wiedzieć.
11 stycznia 2019
Własnoręczny podpis a skan podpisu w świetle prawa
Kiedy wymagany jest własnoręczny podpis a kiedy wystarczy jedynie skan podpisu? Czy umowa może być ważna kiedy nie podpiszemu się imieniem i nazwiskiem?
28 grudnia 2018
Wykładnia oświadczeń woli
Co, poza kontekstem językowym, należy brać pod uwagę przy wykładni oświadczenia woli? Czy liczy się również tzw. kontekst sytuacyjny?
14 sierpnia 2018
Przypozwanie jako czynność przedsięwzięta bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia roszczenia w rozumieniu art. 123 § 1 pkt 1 k.c.
13 sierpnia 2018
Umowa konsensualna – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Pojedyncza i z pozoru nieskomplikowana umowa staje się nośnikiem wielu norm o różnym źródle, z których nierzadko strony nie zdają sobie sprawy. Sprawdź, kiedy umowa staje się skuteczna. Wszystko co musisz wiedzieć o prawidłowo skonstruowanej umowie konsensualnej na kruczek.pl
8 sierpnia 2018
Umowa ustna - czy jest wiążąca?
Zawieranie umów jest najczęstszym rodzajem czynności prawnych zachodzących w społeczeństwie. Sprawdź, która umowa jest korzystniejsza dla nas.
8 sierpnia 2018
Zawarcie ugody a możliwości późniejszego dochodzenia roszczeń
Podpisałeś ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym za wcześnie bez wiedzy o dalszym leczeniu? Uważasz, że powinieneś otrzymać większe zadośćuczynienie? Sprawdź, jakie ma szanse powodzenia ma twoja sprawa
21 czerwca 2018
Dokładność w protokole
Protokół stanowi nie tylko materiał dowodowy w postaci oświadczeń woli czy wiedzy. Realizuje on również funkcję gwarancyjną czy kontrolną. Pozwala bowiem na późniejszą weryfikację poczynań różnych podmiotów.