Tag: koronawirus

21 czerwca 2021
Program „Profilaktyka 40 plus” już od lipca
„Profilaktyka 40 plus” to jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii. Co zawiera bezpłatny pakiet badań diagnostycznych?
1 czerwca 2021
Zaległość podatkowa musi istnieć w dniu złożenia wniosku o jej umorzenie
Zaległość podatkowa musi istnieć w dniu złożenia wniosku o jej umorzenie. Brak zaległości równoznaczny jest z niemożliwością umorzenia.
21 maja 2021
Gotowy projekt regulacji dotyczących pracy zdalnej
Warunki pracy zdalnej już wkrótce zostaną uregulowane prawnie. Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało projekt ustawy o pracy zdalnej. Dowiedz się więcej
14 maja 2021
Wytyczne w sprawie zajęć w szkołach
Wiadomo już, kiedy powrót do szkół wszystkich dzieci. MEiN opublikowało wytyczne dotyczące organizacji zajęć w szkołach. Jakie zasady będą obowiązywać?
27 kwietnia 2021
Czy można odmówić badania alkomatem?
Kontrole drogowe w dobie koronawirusa - jak wygląda procedura? W jakich sytuacjach kierowca może odmówić przeprowadzania badania alkomatem?
23 kwietnia 2021
Projekt wytycznych dla szczepień w zakładach pracy
Coraz więcej wiadomo o szczepieniach w zakładach pracy. Kto będzie mógł zaszczepić się w zakładzie pracy? Kiedy będą możliwe szczepienia w miejscach pracy?
22 kwietnia 2021
Brak możliwości odwołania dla przedsiębiorców, którzy nie otrzymali wsparcia z tarczy branżowej
Brak możliwości odwołania dla przedsiębiorców - czy przepisy specustawy covidowej nie przewidują żadnych procedur odwoławczych? Co na to sądy?
22 kwietnia 2021
Czy osoby niepełnoletnie mogą protestować
Udział nieletnich w demonstracji - czy osoby niepełnoletnie mają prawo do demonstrowania swoich poglądów w protestach? Co na to RPO?
14 kwietnia 2021
Czy pracownik może odmówić powrotu z pracy zdalnej do biura?
Praca zdalna w dobie pandemii COVID-19 – czy pracownik może odmówić powrotu z pracy zdalnej do biura? Kiedy przysługuje prawo do odmowy wykonania pracy?
12 kwietnia 2021
Uprawnienia do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
Jakie świadczenia można uzyskać, przebywając na kwarantannie i w izolacji? Jaka jest podstawa wypłaty świadczeń chorobowych osobie poddanej kwarantannie?