Tag: przedawnienie

1 czerwca 2020
Przedawnienie zobowiązania podatkowego
Kiedy następuje przedawnienie zobowiązania podatkowego? Co to oznacza w praktyce? Dowiedz się więcej na temat przedawnienia zobowiązania podatkowego.
26 marca 2020
Koronawirus a zawieszenie biegu przedawnienia
Gdy realizacja roszczenia jest niemożliwa, okres przedawnienia powinien ulec zawieszeniu. Czy siła wyższa, np. koronawirus, wpływa na przedawnienie?
3 lutego 2020
Przedawnienie przestępstw skarbowych
Po jakim terminie następuje przedawnienie przestępstw skarbowych? Jakie czynności przerywają bieg terminu tego przedawnienia?
25 listopada 2019
Zatarcie i przedawnienie karalności wykroczeń
Gdy mowa o przedawnieniu, w grę może wchodzić przedawnienie karalności, przedawnienie wykonania kary lub zatarcie. Jak przedstawiają się te instytucje na gruncie kodeksu wykroczeń?
20 listopada 2019
Czy sąd może nie wziąć pod uwagę przedawnienia?
Czy pozwany po upływie terminu przedawnienia zawsze może czuć się spokojny? Dowiedz się, czy sąd może nie wziąć pod uwagę przedawnienia!
24 października 2019
Przedawnienie w prawie karnym
Czym jest przedawnienie? Jakie są terminy przedawnienia w prawie karnym? Dowiedz się, jak prawidłowo obliczać bieg terminów przedawnienia!
4 czerwca 2019
Czym jest uznanie długu i komu powinno na nim zależeć?
Uznanie długu, znane też jako uznanie roszczenia, jest ważną instytucją prawa cywilnego. Powinien znać ją każdy dłużnik i wierzyciel. Dowiedz się dlaczego
31 maja 2019
Przedawnienie roszczeń właściciela
29 maja 2019
Roszczenie właściciela gruntu
3 kwietnia 2019
Przedawnienie roszczeń
Przedawnienie roszczeń jest jedną z najbardziej doniosłych instytucji prawa cywilnego. Kiedy skuteczne dochodzenie roszczeń staje się niemożliwe?