Tag: urlop

24 września 2020
Urlop tacierzyński. Czym różni się od ojcowskiego?
Czym jest urlop tacierzyński? Czym różni się on od urlopu ojcowskiego? Jaki jest jego wymiar? Dowiedz się więcej!
9 września 2020
Odszkodowanie za odwołany urlop
Zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca może odwołać urlop pracownika. Czy pracownikowi należy się odszkodowanie za odwołany urlop?
22 czerwca 2020
Urlop dla poratowania zdrowia
Komu przysługuje urlop dla poratowania zdrowia? W jakim wymiarze można z niego skorzystać? Dowiedz się więcej na ten temat.
19 czerwca 2020
Urlop macierzyński
Komu przysługuje urlop macierzyński? Jaki jest wymiar tego urlopu? Czy można z niego zrezygnować? Dowiedz się więcej na temat urlopu macierzyńskiego.
15 czerwca 2020
Urlop wypoczynkowy
Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych przywilejów każdego pracownika. Co trzeba wiedzieć na temat urlopu wypoczynkowego?
19 maja 2020
Urlop ojcowski
Komu przysługuje urlop ojcowski? Jaki jest wymiar tego urlopu? Co trzeba o nim wiedzieć? Dowiedz się więcej na temat urlopu ojcowskiego.
18 maja 2020
Komu przysługuje urlop wychowawczy?
Komu przysługuje urlop wychowawczy? Co należy zawrzeć we wniosku o taki urlop? Dowiedz się więcej na temat urlopu wychowawczego.
15 maja 2020
Opieka nad dzieckiem. Kiedy można otrzymać dni wolne na opiekę?
Opieka nad dzieckiem. Kiedy i komu przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia za ten czas?
27 kwietnia 2020
Koronawirus: czy pracodawca może zmusić do wzięcia urlopu?
W związku z koronawirusem niektórzy pracodawcy sugerują swoim pracownikom wzięcie urlopu. Czy pracodawca może zmusić pracownika do wzięcia urlopu?
12 marca 2020
Koronawirus a praca – PIP wyjaśnia wątpliwości
Czy pracodawca może nakazać wykonywanie pracy zdalnie? Czy można odmówić wyjazdu w delegację? Koronawirus a praca - wszystko, co warto wiedzieć!