Tag: urlop

19 maja 2020
Urlop ojcowski
Komu przysługuje urlop ojcowski? Jaki jest wymiar tego urlopu? Co trzeba o nim wiedzieć? Dowiedz się więcej na temat urlopu ojcowskiego.
18 maja 2020
Komu przysługuje urlop wychowawczy?
Komu przysługuje urlop wychowawczy? Co należy zawrzeć we wniosku o taki urlop? Dowiedz się więcej na temat urlopu wychowawczego.
15 maja 2020
Opieka nad dzieckiem. Kiedy można otrzymać dni wolne na opiekę?
Opieka nad dzieckiem. Kiedy i komu przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia za ten czas?
27 kwietnia 2020
Koronawirus: czy pracodawca może zmusić do wzięcia urlopu?
W związku z koronawirusem niektórzy pracodawcy sugerują swoim pracownikom wzięcie urlopu. Czy pracodawca może zmusić pracownika do wzięcia urlopu?
12 marca 2020
Koronawirus a praca – PIP wyjaśnia wątpliwości
Czy pracodawca może nakazać wykonywanie pracy zdalnie? Czy można odmówić wyjazdu w delegację? Koronawirus a praca - wszystko, co warto wiedzieć!
17 stycznia 2020
35 dni urlopu dla każdego pracownika? Związki zawodowe są na "TAK"
OPZZ chce powiększyć czas trwania urlopu wypoczynkowego. Czy 35 dni urlopu jest możliwe do osiągnięcia w Polsce? Czy staż pracy może być wyznacznikiem?
8 sierpnia 2019
Prawa kobiety po poronieniu i martwym urodzeniu
Poronienie i martwe urodzenie są tematami, które oschłe ustawodawstwo stara się traktować ze zrozumieniem. Jakie prawa przysługują w takich przypadkach?
6 czerwca 2019
Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu?
Odwołanie pracownika z urlopu - czy pracodawca może to zrobić? Kto ponosi koszty decyzji pracodawcy związane z odwołaniem pracownika z urlopu?
17 kwietnia 2019
Prawo sędziego do urlopu dla poratowania zdrowia przysługuje jeśli leczenie nie koliduje z orzekaniem
5 marca 2019
Kiedy rozpoczyna się „dzień” wolny od pracy?