Bartłomiej M. nie opuści aresztu

13 lutego 2019
hello world!

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zadecydował - Bartłomiej M. pozostanie w areszcie.

Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej nie opuści aresztu tymczasowego. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu odrzucił zażalenie obrońcy Bartłomieja M., mecenasa Piotra Fidury. Postanowienie jest prawomocne.

Bartłomiej M. przebywa w areszcie od 30 stycznia tego roku. Razem z pięcioma innymi osobami usłyszał zarzuty dotyczące działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. mieli między innymi powoływać się na wpływy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej oraz pośredniczyć w załatwianiu różnego rodzaju spraw w zamian za korzyść majątkową. Mówi się o kwocie przekraczającej 90 000 złotych.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zadecydował o umieszczeniu Bartłomieja M. w areszcie na 3 miesiące. W zeszłym tygodniu jego obrońcy złożyli zażalenie w tej sprawie. Podnosili między innymi brak zasadności zastosowania aresztu tymczasowego wobec oskarżonego Bartłomieja M. Sąd Okręgowy utrzymał jednak w mocy postanowienie Sądu Rejonowego. To oznacza, że Bartłomiej M. będzie przebywał w areszcie przynajmniej do końca marca.

chevron-down
Copy link