Kategoria: Ochrona Marki

1 kwietnia 2020
Czym jest znak towarowy gwarancyjny? - ochrona marki #26
Czym jest znak towarowy gwarancyjny? Dlaczego znak towarowy gwarancyjny musi mieć regulamin? Co trzeba zrobić, by umieścić takie oznaczenie na produkcie?
24 marca 2020
Layout strony internetowej a prawo autorskie - ochrona marki #25
Czym jest layout strony internetowej? Czy layout strony internetowej stanowi utwór w świetle ustawy o prawie autorskim? Jak chronić swoje dzieło?
20 marca 2020
Czym jest wspólny znak towarowy? - ochrona marki #24
Czym jest wspólny znak towarowy? Kto może go używać? Poznaj praktyczne przykłady, kiedy wspólnego znaku towarowego użyto w praktyce.
19 marca 2020
Czy słowo można chronić prawem autorskim? - ochrona marki #23
Słowo jako prawo autorskie? Jest to możliwe ale niezwykle trudne do zrealizowania. Przeczytaj, co na ten temat powiedział Sąd Najwyższy.
18 marca 2020
Koronawirus a troll patentowy - ochrona marki #22
Koronawirus a troll patentowy. BioFire Diagnostics produkuje testy na koronawirusa. Labrador Logistics pozwało placówkę za naruszenie prawa do jego patentu.
5 marca 2020
Degeneracja znaku towarowego - ochrona marki #21
Czym jest degeneracja znaku towarowego i generyczny znak towarowy, czyli jak zbytnia popularność danej marki może okazać się zgubna w skutkach?
4 marca 2020
Niekonwencjonalne znaki towarowe - ochrona marki #20
Niekonwencjonalne znaki towarowe dzielimy na oznaczenia widzialne i oznaczenia niewidzialne. Jak budować markę przy pomocy dotyku, zapachu i smaku?
3 marca 2020
Konwencjonalne znaki towarowe - ochrona marki #19
Towarowy znak słowny i towarowy znak graficzny to tzw. konwencjonalne znaki towarowe. Czym się charakteryzują i jak powstają?
2 marca 2020
Wtórna zdolność odróżniająca opisowych znaków towarowych - ochrona marki #18
Czym jest wtórna zdolność odróżniająca opisowych znaków towarowych? Silniejsza ochrona dla popularnych marek, których nie udało się zarejestrować.
28 lutego 2020
Czym jest opisowy znak towarowy? - ochrona marki #17
Czym jest opisowy znak towarowy? Dlaczego trudno go zarejestrować w urzędach patentowych? Jak zarejestrować opisowy znak towarowy?