Kategoria: Prawo własności przemysłowej

18 lutego 2020
Co oznacza symbol TM (™)? - ochrona marki #14
Co oznacza symbol TM? Co oznacza ™ przy nazwie marki? Fakty i mity związane z symbolem TM. Kiedy można go używać? Czy warto umieszczać go w logo firmy?
10 lutego 2020
Czym jest Urząd Patentowy RP? - ochrona marki #13
Czym jest Urząd patentowy RP? Jakie są jego zadania i kompetencje? Jak Urząd Patentowy RP chroni prawa do wynalazków, znaków towarowych, itp.?
6 lutego 2020
Jak zarejestrować znak towarowy w Urzędzie Patentowym RP? - ochrona marki #11
Jak zarejestrować znak towarowy? Dowiedz się jak zarejestrować swój znak towarowy w UPRP, EUIPO i WPIO. Prosta instrukcja "krok po kroku".
30 stycznia 2020
Czym jest świadectwo ochronne? - ochrona marki #9
Czym jest świadectwo ochronne? Co zyskujesz posiadając świadectwo ochronne? Jak mogę udowodnić swoje prawo do nazwy firmy lub jej logotypu?
24 stycznia 2020
Kim jest rzecznik patentowy? - ochrona marki #5
Kim jest rzecznik patentowy? Jaka jest historia tego zawodu? Kto może nim zostać? W czym może Ci pomóc? Dlaczego jego praca jest ważna dla przedsiębiorcy?
16 stycznia 2020
Czym jest klasa towarowa? - ochrona marki #4
Klasa towarowa i klasa usługowa - czym są? Jak skutecznie zabezpieczyć swój znak towarowy przy użyciu klasy towarowej? Jakie są rodzaje klasy towarowej?
15 stycznia 2020
Opłata za ochronę znaku towarowego - ochrona marki #3
Opłata za ochronę znaku towarowego - ile wynosi? Gdzie należy złożyć stosowną opłatę, żeby Twoja marka była chroniona w Polsce, UE lub na świecie.
14 stycznia 2020
Czym jest znak towarowy? - ochrona marki #2
Czym jest znak towarowy? Jak wiąże się z ochroną własnej marki? Sprawdź, co oznacza pojęcie znaku towarowego. Jakie są funkcje i cechy znaku towarowego?
13 stycznia 2020
Czy warto chronić nazwę i logo swojej firmy? - ochrona marki #1
Ochrona firmy. Na jakich płaszczyznach można ochraniać swoją firmę? Czy ochrona nazwy i logo firmy się opłaca? Jak to zrobić? Poradnik dla przedsiębiorców.
26 listopada 2019
Ruchomy znak towarowy na podstawie cieszynki Krzysztofa Piątka
Krzysztof Piątek znany jest nie tylko ze swoich umiejętności piłkarskich, ale również z powodu swojej „cieszynki”. Nasz reprezentant zarejestrował ją jako ruchomy znak towarowy.