Kategoria: Prawo własności przemysłowej

1 kwietnia 2020
Czym jest znak towarowy gwarancyjny? - ochrona marki #26
Czym jest znak towarowy gwarancyjny? Dlaczego znak towarowy gwarancyjny musi mieć regulamin? Co trzeba zrobić, by umieścić takie oznaczenie na produkcie?
20 marca 2020
Czym jest wspólny znak towarowy? - ochrona marki #24
Czym jest wspólny znak towarowy? Kto może go używać? Poznaj praktyczne przykłady, kiedy wspólnego znaku towarowego użyto w praktyce.
18 marca 2020
Koronawirus a troll patentowy - ochrona marki #22
Koronawirus a troll patentowy. BioFire Diagnostics produkuje testy na koronawirusa. Labrador Logistics pozwało placówkę za naruszenie prawa do jego patentu.
4 marca 2020
Niekonwencjonalne znaki towarowe - ochrona marki #20
Niekonwencjonalne znaki towarowe dzielimy na oznaczenia widzialne i oznaczenia niewidzialne. Jak budować markę przy pomocy dotyku, zapachu i smaku?
3 marca 2020
Konwencjonalne znaki towarowe - ochrona marki #19
Towarowy znak słowny i towarowy znak graficzny to tzw. konwencjonalne znaki towarowe. Czym się charakteryzują i jak powstają?
2 marca 2020
Wtórna zdolność odróżniająca opisowych znaków towarowych - ochrona marki #18
Czym jest wtórna zdolność odróżniająca opisowych znaków towarowych? Silniejsza ochrona dla popularnych marek, których nie udało się zarejestrować.
28 lutego 2020
Czym jest opisowy znak towarowy? - ochrona marki #17
Czym jest opisowy znak towarowy? Dlaczego trudno go zarejestrować w urzędach patentowych? Jak zarejestrować opisowy znak towarowy?
25 lutego 2020
Czym jest Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)? - ochrona marki #16
Czym jest Europejski Urząd ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)? Dlaczego warto znać jego historię? Co mogę w nim zastrzec? Pełna historia EUIPO w pigułce.
18 lutego 2020
Co oznacza symbol TM (™)? - ochrona marki #14
Co oznacza symbol TM? Co oznacza ™ przy nazwie marki? Fakty i mity związane z symbolem TM. Kiedy można go używać? Czy warto umieszczać go w logo firmy?
10 lutego 2020
Czym jest Urząd Patentowy RP? - ochrona marki #13
Czym jest Urząd patentowy RP? Jakie są jego zadania i kompetencje? Jak Urząd Patentowy RP chroni prawa do wynalazków, znaków towarowych, itp.?