Tag: COVID-19

22 czerwca 2021
Fundusz Kompensacyjny – rząd przyjmie projekt ustawy przed wakacjami
Fundusz Kompensacyjny - na jakich zasadach ma odbywać się wypłata odszkodowań dla osób, u których wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne?
14 czerwca 2021
Certyfikaty COVID
Unijny Certyfikat COVID (UCC) ułatwi bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii.
1 czerwca 2021
Spór o uproszczenie procedury uznania COVID-19 u personelu medycznego za chorobę zawodową
Przedstawiciele zawodów medycznych apelują o uproszczenie postępowania w sprawie uznania w ich przypadku COVID-19 za chorobę zawodową.
27 maja 2021
Paszporty szczepionkowe od 1 lipca
Paszport szczepionkowy ma umożliwić swobodne podróżowanie osobom zaszczepionym. Dowiedz się, jak ma wyglądać zielone zaświadczenie cyfrowe.
6 maja 2021
COVID-19: decyzja o wznowieniu medycznych zabiegów planowych
Wznowienie zabiegów planowych - nowe zalecenie NFZ, by od 4 maja wznowić ograniczoną lub zawieszoną realizację świadczeń medycznych wykonywanych planowo.
30 kwietnia 2021
COVID-19: aktualne zasady i ograniczenia
Możliwe luzowanie części obowiązujących dotąd obostrzeń. Jakie zmiany czekają nas w ciągu najbliższego miesiąca? Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu?
29 kwietnia 2021
Wyciek danych funkcjonariuszy w związku z akcją szczepień przeciwko COVID-19
Wyciek danych funkcjonariuszy w związku z akcją szczepień przeciwko COVID-19 – jakie działania należy podjąć, aby zminimalizować konsekwencje naruszenia?
28 kwietnia 2021
Odwołane wesele z uwagi na pandemię COVID-19 – czy przysługuje zwrot zaliczki?
Czy w przypadku odwołania wesela z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju przysługuje zwrot wpłaconych pieniędzy? Sprawdź, czy jest możliwy zwrot zaliczki.
23 kwietnia 2021
Projekt wytycznych dla szczepień w zakładach pracy
Coraz więcej wiadomo o szczepieniach w zakładach pracy. Kto będzie mógł zaszczepić się w zakładzie pracy? Kiedy będą możliwe szczepienia w miejscach pracy?
1 kwietnia 2021
Stosowanie kary ograniczenia wolności w czasie pandemii COVID-19
Jak wygląda kwestia stosowania kary ograniczenia wolności w czasie pandemii COVID-19? Kiedy kara ograniczenia wolności może zostać orzeczona?