IV Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego

10 maja 2018
hello world!

Kruczek.pl to portal innowacyjny, gotowy przekazywać najnowsze informacje z dziedziny prawa i biznesu. Oprócz tego wspiera on też różne inicjatywy. Tym razem, w dniach 18-20 kwietnia 2018 roku, Kruczek.pl objął patronatem medialnym ustny etap IV Ogólnopolskiego Moot Court z Arbitrażu Handlowego, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa.

Portal Kruczek.pl  tworzony jest przez grono ludzi gotowych do działania, nie zwlekających lecz szybko reagujących na potrzeby ich czytelników, jak również reagujących na zmiany na rynku. Jedną z idei Kruczek.pl jest wspieranie inicjatyw, które dają młodym osobom możliwość rozwijania swoich kompetencji. Inicjtywy te  mogą  okazać się także niepowtarzalną szansą na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Niewątpliwie do takich inicjatyw należy właśnie Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego.

Zacięta walka

Przedsięwzięcie trwało od listopada. Do konkursu zgłosiły się aż 44 drużyny z całego kraju. Następnie nadesłały one swoje pisma procesowe, które zostały ocenione przez profesjonalnych jurorów. Na ich podstawie została wyłoniona najlepsza ósemka. Uroczyste otwarcie II etapu Konkursu odbyło się 18 kwietnia w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Przeprowadzone zostało losowanie par procesowych. Następnego dnia autorzy najlepszych prac zmierzyli się ze sobą w posiedzeniach, zarówno w roli powoda, jak i pozwanego. Najlepsza czwórka awansowała natomiast do finałowego dnia zmagań, który miał miejsce w Sądzie Najwyższym.

W pierwszej kolejności drużyny zmierzyły się w posiedzeniu o III miejsce, w którego Zespole Orzekającym zasiedli: dr Rudolf Ostrihansky (Kancelaria Sołtysiński, Kawecki & Szlęzaki), adw. Violetta Wysok (Kancelaria Wysok i Wysok) oraz adw. Maciej Jóźwiak (Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland).

Kruczek.pl, IV Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego

Następnie nadszedł czas na crème de la crème całego Konkursu, czyli pojedynek najlepszych z najlepszych - dwóch drużyn, które po wszystkich etapach rywalizacji dotarły do finału IV Ogólnopolskiego Moot Court z Arbitrażu Handlowego. Poczynania finalistów ocenili wybitni specjaliści w dziedzinie arbitrażu:
Adw. Małgorzata Surdek (Partner Zarządzająca Kancelarii CMS Polska - Kariera, FCIArb), r.pr. Marek Furtek (Prezes SAKiG) oraz adw. Maciej Łaszczuk (Przewodniczący Rady Arbitrażowej), którzy na koniec podzielili się z widownią otwartego finału swoim bogatym doświadczeniem, komentując wystąpienia Uczestników.

Zwyciężyli najlepsi

Po dniu pełnym wielu emocji i zmagań na wysokim poziomie merytorycznym, zostali wyłonieni laureaci Konkursu:

I miejsce - drużyna JKB w składzie: Norbert Jaworski, Grzegorz Kołacz, Sebastian Bugno.
II miejsce - drużyna Orły Temidy w składzie: Ewelina Kęciek, Katarzyna Sieliwonik, Kamil Bloch,
III miejsce - drużyna MLM Legal w składzie: Marta Krysińska, Linda Hlebowicz oraz Michał Giżewski.

Dnia 20.04.2018 roku, po zakończonym finale, odbył się uroczysty bankiet podsumowujący przebieg Konkursu, podczas którego zostały ogłoszone wyniki. Wówczas to Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Włodzimierz Chróścik wręczył uczestnikom nagrody.

Kruczek.pl, IV Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego

Warto być na bieżąco

Zachęcamy do śledzenia działalności Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa w Warszawie oraz uczestnictwa w organizowanych przez tę organizację wydarzeniach. Natomiast, aby być na bieżąco z V -edycją Ogólnopolskiego Moot Court z Arbitrażu Handlowego, zachęcamy do śledzenia fanpage’a Konkursu - @Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego na portalu społecznościowym Facebook oraz na Kruczek.pl.

chevron-down
Copy link