Polski Pentagon na terenie stadionu Gwardii? MSWiA wydaje oświadczenie

Czy na stadionie Gwardii mieszczącym się przy ulicy Racławickiej postanie budynek rządowy będący odpowiednikiem amerykańskiego Pentagonu ? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat w tej sprawie, w którym zaprzeczyło, że realizuje taki projekt. Jednakże nie poruszono kwestii czy istnieją takie plany.

Obwieszczenie MSWiA

Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostało opublikowane w związku z nieprawdziwymi doniesieniami niektórych portali. Według nich MSWiA zamierza zbudować polski Pentagon na terenie stadionu Gwardii w Warszawie. W publikacji oświadczono, iż ministerstwo nie uczestniczy w procesie przekazywania działki gruntowej, na którym zlokalizowany jest stadion warszawskiej Gwardii. Wyodrębniona geodezyjnie działka nr 5/8 o powierzchni 7,2671 hektara jest przedmiotem postępowania administracyjnego z wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (złożonego w ówczesnym Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa) o przejęcie jej w trwały zarząd przez ABW.

Postępowanie administracyjne

Deklaracja MSWiA tym samym jednoznacznie nie stwierdza, że na siedmiohektarowej działce położonej na warszawskim Mokotowie nie są planowane budynki rządowe. Z wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego teren objęty jest przedmiotem postępowania administracyjnego, w którym to Agencja interesuje się przejęciem go w zarząd.

Stadion popada w ruinę

Stan obiekt założonego w roku 1948 roku klubu WKS Gwardia Warszawa systematycznie się pogarsza. W związku z tym w 2012 roku zdecydowano na jego zamknięcie. Obecnie teren jest własnością policji. W miejscu gdzie obecnie znajdują się porośnięte trybuny, kiedyś piłkarze Gwarii rozgrywali mecze zarówno w lidze jak i w europejskich pucharach. Trenowali tutaj polscy olimpijczycy - lekkoatleci, pięściarze, dżudocy.  Pomimo tego obiekt przechodzi w zapomnienie.

apl. adw. Adam Nowakowski
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum.