Polski Pentagon na terenie stadionu Gwardii? MSWiA wydaje oświadczenie

22 lutego 2018
hello world!

Czy na stadionie Gwardii mieszczącym się przy ulicy Racławickiej postanie budynek rządowy będący odpowiednikiem amerykańskiego Pentagonu ? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat w tej sprawie, w którym zaprzeczyło, że realizuje taki projekt. Jednakże nie poruszono kwestii czy istnieją takie plany.

Obwieszczenie MSWiA

Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostało opublikowane w związku z nieprawdziwymi doniesieniami niektórych portali. Według nich MSWiA zamierza zbudować polski Pentagon na terenie stadionu Gwardii w Warszawie. W publikacji oświadczono, iż ministerstwo nie uczestniczy w procesie przekazywania działki gruntowej, na którym zlokalizowany jest stadion warszawskiej Gwardii. Wyodrębniona geodezyjnie działka nr 5/8 o powierzchni 7,2671 hektara jest przedmiotem postępowania administracyjnego z wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (złożonego w ówczesnym Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa) o przejęcie jej w trwały zarząd przez ABW.

Postępowanie administracyjne

Deklaracja MSWiA tym samym jednoznacznie nie stwierdza, że na siedmiohektarowej działce położonej na warszawskim Mokotowie nie są planowane budynki rządowe. Z wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego teren objęty jest przedmiotem postępowania administracyjnego, w którym to Agencja interesuje się przejęciem go w zarząd.

Stadion popada w ruinę

Stan obiekt założonego w roku 1948 roku klubu WKS Gwardia Warszawa systematycznie się pogarsza. W związku z tym w 2012 roku zdecydowano na jego zamknięcie. Obecnie teren jest własnością policji. W miejscu gdzie obecnie znajdują się porośnięte trybuny, kiedyś piłkarze Gwarii rozgrywali mecze zarówno w lidze jak i w europejskich pucharach. Trenowali tutaj polscy olimpijczycy - lekkoatleci, pięściarze, dżudocy.  Pomimo tego obiekt przechodzi w zapomnienie.

[jetpack-related-posts]
chevron-down
Copy link