Świat nie stanął na dźwięku płyty winylowej

Zostałem poproszony o napisanie wstępnego felietonu w sprawie wyjątkowego moim zdaniem efektu pracy młodych ludzi. Efektu ogromnego zaangażowania kosztem wakacji, efektu wielomiesięcznych spotkań i pracy młodego zespołu.

Rzymianie mówili, że prawo jest to sztuka czynienia dobra i piękna, a my nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy z prawem na co dzień. Od rana do wieczora, od urodzenia do śmierci. Idąc do kiosku i kupując gazetę, zawieramy umowę sprzedaży. Wnosząc o pozwolenie na budowę domu, wchodzimy w zagadnienia prawa budowlanego. Jeżdżąc samochodem bez zapiętych pasów, naruszamy przepisy prawa wykroczeń. Prawo jest z nami i obok nas, a informacja o nim jest niemniej ważna niż informacja o giełdzie, zdarzeniach politycznych czy sportowych. Informacja o prawie jest czasami kluczowym elementem dla naszego życia.

Czasy się zmieniają, a my wraz z nimi…

Ja osobiście przyzwyczajony jestem do gazet wydawanych w formie papierowej, tak jak meloman do płyty winylowej. Jednak świat idzie do przodu i sposób przekazywania informacji zmienia się razem z nim. Zawsze będą tacy jak ja, którzy będą szukali informacji pisanej na papierze, tak jak i tacy, którzy doceniają dźwięk płyty winylowej, jednakże większość będzie szukała informacji, wykorzystując Internet. Z całą pewnością to co Państwo spotkacie na tej stronie jest krokiem w przyszłość. Będę dopingował młody zespół, by nie zabrakło mu zapału do działania. Tak rozpoczęta bowiem praca jest warta kontynuacji.

 

~ Adw. Cezary Nowakowski