Tag: areszt

3 lutego 2021
Ulga prorodzinna a dziecko przebywające w areszcie
W jakich sytuacjach przysługuje ulga prorodzinna? Czy fakt umieszczenia dziecka w areszcie śledczym powoduje utratę prawa do zastosowania ulgi prorodzinnej?
13 stycznia 2020
Co to jest areszt wydobywczy?
Pojęcie „aresztu wydobywczego” sformułowane przez media i uczestników procesu na tle poszczególnych spraw sądowych. Czy areszt wydobywczy jest legalny?
3 października 2019
Tymczasowe aresztowanie
Osoby tymczasowo aresztowane umieszcza się w aresztach śledczych. Jak wygląda tymczasowe aresztowanie? Jakie prawa mają osadzeni tam przebywający?
2 lipca 2019
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu – czy osoba urodzona w więzieniu może liczyć w przyszłości na jakąś rekompensatę?
25 kwietnia 2019
Seks w miejscu publicznym – czy jest karalny?
Seks w miejscu publicznym – jaka kara grozi za uprawianie miłości w miejscach użytku publicznego? Ile wynosi grzywna za wywołanie zgorszenia?
1 marca 2019
Grzywna w prawie karnym
Grzywna - czym odróżnia się ta forma kary? Za co może być przyznana grzywna i w jakim zakresie pieniężnym? Czy grzywnę można zastąpić? Wejdź i poznaj definicję grzywny!
13 lutego 2019
Bartłomiej M. nie opuści aresztu
6 listopada 2018
Czy wykroczenie drogowe może popełnić tylko uczestnik ruchu – pieszy, kierowca i rowerzysta?
Wykroczenie drogowe może popełnić nie tylko uczestnik ruchu taki jak: pieszy, kierowca i rowerzysta. Sprawdź, kto jeszcze może popełnić takie wykroczenie.
24 października 2018
Wykroczenia, które można popełnić każdego dnia
Wykroczenie - to czyn haniebny. Nie wszyscy mają świadomość, co jest wykroczeniem. Warto dowiedzieć się, za co można zostać ukaranym grzywną lub aresztem.
3 października 2018
Osoby pozbawione wolności wciąż nie mogą otrzymywać owoców i warzyw w ramach tzw. paczki żywnościowej